28.07 2022
Автотранспорт за кордоном
Від початку повномасштабних військових дій на території України близько 5 мільйонів громадян були змушені покинути свою домівку і виїхати за кордон.
Більшість з них перетинало кордон на автомобілях. На разі значна кількість українців залишаються в різних державах Європи та керують автівками.
Тож хочемо звернути увагу на особливості керування автомобілем в країнах Європи та розглянути розбіжності з правилами в Україні.
Якщо ви ще не виїхали за кордон, а тільки маєте намір радимо Вам підготувати ваш автомобіль, документи та деякі речі:
- документ про реєстрацію транспортного засобу,
- водійське посвідчення,
- обов’язковий поліс страхування «Зелена картка». Буде дешевше придбати в Україні враховуючи весь термін поїздки,
- знак «UA», що кріпиться на задньому склі,
- інструменти на випадок несправності авто,
- запаску та домкрат,
- вогнегасник,
- знак аварійної зупинки,
- аптечку з актуальним терміном придатності,
- каністру наповнену бензином для уникнення проблем з заправкою.
Що стосується правил дорожнього руху, то згідно з Віденською конвенцією 1968 року більшість країн Європи користуються схожими нормами та правилами, як і в Україні.
Ось деякі з особливостей:
- Немає різниці між «випередженням» та «обгоном». Тобто треба бути уважним при наявності знаку «Обгін заборонено».
- Наприклад, у Франції та Німеччині, при здійсненні різкого гальмування авто, заведено передавати «аварійкою» сигнал про те, що потік зупиняється або різко гальмує.
- В багатьох країнах, приклад Польща, при появі пішохода біля переходу вже варто зупинитись і дозволити прохід «зеброю», ще до того як на неї зроблено крок.
- В Австрії на круговому русі поступатися дорогою варто тому, хто заїжджає на коло, а не тому, хто по ньому рухається. А в деяких країнах забороняється вмикати поворотник при виїзді на коло.
- У Німеччині заборонене тонування лобового скла автівки .
- А знак зупинки автобуса в Німеччині позначають літерою «Н».
- Треба бути дуже обережним з дотриманням швидкісних режимів, тому що в багатьох країнах Європи можуть накласти штраф навіть за перевищення швидкості лише на 1 км/год. І штрафи в порівнянні з українськими значно вищі.