Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Безпека на дорозі. Частина ІI: Обов’язки і права пішоходів

Головне

Більшість ДТП та страхових випадків відбувається за участі пішохода. З настанням короткого світлового дня, проблем з освітленням вулиць через брак електронергії, а зараз, ускладнення погодних умов ожеледицею та снігопадами, дуже важливо нагадати правила поведінки пішохода, як учасника дорожнього руху.
Безпека на дорозі. Частина ІI: Обов’язки і права пішоходів

Більшість ДТП та страхових випадків відбувається за участі пішохода. З настанням короткого світлового дня, проблем з освітленням вулиць через брак електроенергії, а зараз, ускладнення погодних умов ожеледицею та снігопадами, дуже важливо нагадати правила поведінки пішохода, як учасника дорожнього руху.

Обов’язки пішохода

  • Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому — по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів.

  • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи повинні використовувати світлоповертальні елементи (одяг, стрічку, наклейку, жилет тощо). Також буде доречним використовувати ліхтарик на телефоні чи  брилок з миготливим ліхтариком.
  • На трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, пішоходам дозволяється виходити на проїзну частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая.
  • Після висадки з трамвая необхідно залишити проїзну частину якомога швидше.
  • У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
  • У разі причетності пішохода до ДТП він повинен надати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття поліцейських.

Забороняється пішоходу

  • Виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху.
  • Раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід.
  • Допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину.
  • Переходити проїзну частину поза пішохідним переходом.
  • Затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху.

Права пішохода

  • На перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.
  • Вимагати від органів виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху.

А головне пам’ятайте, що ви самі маєте забезпечити свою безпеку на дорозі. Краще пропустити транспорт на вашому шляху і дочекатись зручної можливості перейти дорогу , а ніж потім «розгрібати»  наслідки свого поспіху. Бережіть себе!

Головне

Більшість ДТП та страхових випадків відбувається за участі пішохода. З настанням короткого світлового дня, проблем з освітленням вулиць через брак електронергії, а зараз, ускладнення погодних умов ожеледицею та снігопадами, дуже важливо нагадати правила поведінки пішохода, як учасника дорожнього руху.
всі новини
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG