Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог

П’ять цікавих фактів з історії страхування

Страхування – цікава сфера діяльності з багатою історією. Сьогодні ми хочемо поділитися кількома фактами з історії страхування, щоб й ви впевнились в цьому.

 • Страхування налічує тисячі років історії

Історія страхування налічує приблизно 3 тис. років. Звісно  до нашої ери страхування було не таким, як зараз, але мова йшла про розподілення ризику, яке використовують й сучасні страхові компанії. Так, китайські купці об’єднували свої товари при відправленні по річці Янцзи, та розподіляли їх на всі існуючи кораблі таким чином, щоб при аварії, пожежі або атаці розбійників постраждала невелика частина товару в усіх, а не один купець зазнав катастрофічних втрат. Першу задокументовану систему страхування можна знайти у Вавилонському тексті Хамурапі, датованому 1750 р. до н. е. Юридичний кодекс дозволяв торговцям сплачувати збір за захист відвантаження морських вантажів від втрати або крадіжки. Приклади такого страхування можна знайти й Стародавній Греції та Римській імперії. Наприклад, у Стародавньому Римі, згідно зі статутом колегіуму Ланувія, його члени сплачували щомісячні внески, а у разі смерті фонд колегіуму забезпечував певну суму для належного похорону. Подати заявку на нього мав право лише спадкоємець, зазначений у заповіті. Якщо заповіт був відсутній, похорон організовував сам колегіум. Ця сума була захищена від вимог кредиторів, вона не могла бути використана для сплати боргів померлого. Також існували підстави для втрати права на отримання “страховки”.

 • Страховий поліс може виглядати як табличка на будівлі

Одним із наслідків Великої пожежі в Лондоні, яка знищила більшу частину міста більш ніж 350 років тому, було те, що це призвело до народження страхування від пожежі та страхування житла в цілому. Після зруйнування понад 30 000 будинків людина на ім’я Ніколас Барбон заснував страховий бізнес. Згодом він представив першу в місті водночас й пожежну й страхову компанію.

Тож вони, починаючи з 1682 року, убезпечували будинки Лондону від пожеж. Звісно, ти з них, що сплатили страховий внесок. До таких будинків була прикріплена металева пластина, яка гарантувала, що якщо виникне пожежа, страхова компанія забезпечить її гасіння. Якщо будівля не була застрахована, пожежу не гасили, якщо вона не загрожувала поширитися на застраховану будівлю.

 • Найвідоміший страховий агент став засновником держави

Історія знає багато діячів, пов’язаних зі страхуванням, але найвідомішим страховим агентом вважається Бенджамін Франклін, один з батьків-засновників американської державі. Його зображення надруковано на банкноті у 100 доларів (найбільшій купюрі, що випускається до обігу у США).

Своє успішне підприємство в страховій галузі він організував в 1752 році. Ця компанія існує й донині під назвою The Philadelphia Contributionship. З початку вона спеціалізувалась на страхуванні від пожеж – компанія продавала поліси терміном на сім років на досить вигідних умовах: якщо за час дії поліса пожежі не сталося, все сплачені гроші компанія повертала.

 • Перший страховий поліс на авто коштував 12 доларів 25 центів

Перший поліс страхування автомобіля був проданий в США страховою компанією Travelers (вона до речі теж продовжує працювати). У 1898 році автомашини ще були екзотикою, як й ідея автострахування. Але пан Мартін вирішив застрахувати свій автомобіль на 500 доларів, заплативши 12 доларів 25 центів. Невідомо, чи сталася з ним страхова подія чи ні. Але якщо підходити до цього договору страхування з сучасними мірками, він уклав вигідну угоду. Ціна страхування склала 2,45% від ціни автомобіля — сьогодні розмір страхової премії може становити 7-12% від вартості автомобіля.

 • Перший підручник у Російській імперії зі страхування написаний у Києві

В Україну класичне страхування прийшло із Західної Європи. У 1857 р. в Одесі було створено Російське товариство пароплавства і торгівлі. За прикладом Ліфляндського товариства у Києві було організовано товариство взаємного страхування землевласників. У 1909 р. було затверджено статут Харківського Товариства страхування від вогню майна гірничих і гірничозаводських підприємств.

Розвиток галузі потребував й наукового вивчення, цим активно займалися у Київському Комерційному Інституті, тут розвивалась Київська страхова наукова школа, а засновник школи Костянтин Воблій займався створенням першого в Росії підручника зі страхування. У 1915 р. виходить друком його велика (17 др. арк.) монографія «Основи економії страхування».

читати 14.05 2021

Підбито підсумки року за версією рейтингу Insurance TOП

Вийшов черговий випуск рейтингу Insurance TOП, у якому були підбиті підсумки 2020 року у страхуванні.
Не дивлячись на те, що всі гравці ринку зазначають, що пандемія була для них складним викликом, у цілому компанії з верхньої частини ренкінгу впорались з ним та показали навіть зростання за ключовими параметрами.
Лідерами ринку страхування життя лишаються MetLife, УНІКА Життя, ТАС, PZU Україна Страхування Життя та Граве-Україна.
Нон-лайф компанії також демонстрували зростання за ДМС та моторними видами страхування. Наприклад, загальні обсяги ринку ДМС в Україні за підсумками 2020 року перевищили 5,3 млрд грн, сектор зріс на 18%.
Торік страховики уклали понад 8,3 млн договорів ОСЦПВ. Загальна сума премій за якими склала рекордну цифру понад 6,1 млрд грн. Кількість договорів зросла на 4,1%, сума премій  на 20,6%.
Передбачувано через коронавірус скоротились обсяги туристичного страхування та страхування «Зелена карта», але вони повернуться на допандемійний рівень після повноцінного відкриття кордонів.
Ознайомитися зі зведеними результатами  роботи страховиків за версією журналу Insurance TOП: https://forinsurer.com/files/file00703.pdf
Спеціалізоване галузеве видання може стати в пригоді не тільки спеціалістам фінансового ринку, а й звичайними споживачами, які стоять перед вибором страховика. Тут багато аналітичних даних для того, щоб зробити висновок щодо надійності компанії.
Іноді у цифрах не так легко розібратися, тож якщо у вас виникли питання щодо фінансового стану, основних показників стійкості, рівня виплат будь-якої СК – то звертайтесь за консультацією до нас. Ми співпрацюємо з компаніями-лідерами Insurance TOП та можемо дати вичерпну консультацію щодо найкращих компаній в огляду на конкретні види страхування. Звичайно, ми запропонуємо вам найкращі тарифи та професійний супровід та захист ваших інтересів протягом дії договору.

 

читати 30.04 2021

Графік роботи на травневі свята-2021

В цьому році через те, що святкові дні – 1 Травня, Великдень та День Перемоги припадають на суботу та неділю, наступні понеділки та вівторки стали офіційними вихідними днями.

Через це змінено графік роботи офісу ProInsurance.

1, 2, 3, 4 травня – вихідні,
5, 6, 7 травня – робочі дні (чекаємо вас з 9.00 до 18.00)
8, 9, 10 травня – вихідні дні.

Бажаємо, щоб ця своєрідна відпустка пройшла активно та весело, і дала енергію для нових досягнень. Як завжди, нагадуємо, що надійною основою успіху є спокій і впевненість, а забезпечити такий спокій може страхування. Готові проконсультувати вас про всі переваги страхових продуктів.

 

Ваш страховий брокер ProInsurance.

читати 29.04 2021

Стали відомі переможці конкурсу World Car of the Year

Оголошені результати конкурсу World Car of the Year 2021 (Світовий автомобіль року 2021). Конкурс визначає найвидатніший автомобіль, представлений за останні 12 місяців, та нагороджує транспортні засоби, що демонструють найвищі стандарти технічних інновацій та дизайну.

Цього року долю претендентів на перемогу вирішувало журі з 93 міжнародних автомобільних журналістів. А остаточний вердикт обирали 7 автоекспертів.

 • Гернот Брахт (Німеччина — Pforzheim Design School),
 • Ян Каллум (Великобританія — директор з дизайну, CALLUM),
 • Герт Хільдебранд (Німеччина — власник Hildebrand-Design),
 • Патрік Ле Кемен (Франція — дизайнер The Sustainable Design Schoo),
 • Том Матано (США — Аcademy of Art University, колишній керівник напрямку дизайну у Mazda),
 • Віктор Націф (США — головний креативний директор, Brojure.com та інструктор з дизайну, New School of Architecture and Design),
 • Широ Накамура (Японія — генеральний директор, Shiro Nakamura Design Associates Inc.).

Прозорість та чесність голосування гарантували підрахунки, які здійснює KPMG.

Абсолютним переможцем став перший повністю електричний позашляховик Volkswagen ID.4. Нагадаємо торік переможцем став теж кросовер — Kia Telluride.

Електрокросовер VW ID.4 є глобальною моделлю, тобто призначений для всіх ключових ринків, включаючи Європу, США і Китай. Покупці можуть вибрати версію з батареями на 55 або 77 кВт·год і запасом ходу до 520 км (WLTP).

На звання найкращого претендували також Honda e (перший електромобіль японської марки, що продається виключно в Європі) та Toyota Yaris (визнаний кращим европейським автомобілем року).

Було визначено найкращих та обрано переможця ще у 4 категоріях.

«Міський автомобіль року»

— Honda e (переможець у категорії)

— Honda Jazz / Fit

— Toyota Yaris

«Представницький автомобіль року»

— Land Rover Defender

— Mercedes-Benz S-Class (переможець у категорії)

— Polestar 2

«Спорткар року»

— Audi RS Q8

— Porsche 911 Turbo (переможець у категорії)

— Toyota GR Yaris

«Дизайн року»

— Honda e

— Land Rover Defender (переможець у категорії)

— Mazda MX30

Цікаво, що дві вищі позиції зайняли саме електричні авто, а ще один — гібридний Toyota Yaris — увійшов у трійку лідерів. Як кажуть організатори конкурсу, у 2022 серед номінацій з’явиться окрема номінація для електромобілів.

На жаль, придбати моделі-переможці в Україні офіційно дуже складно, тож якщо ви вже готові купувати автомобіль, зверніть увагу на переможців минулих років (сайт конкурсу https://www.worldcarawards.com/). Й пам’ятайте, що будь-який автомобіль принесе власнику значно більше задоволення, ніж клопоту, якщо буде мати страховий поліс. Ви можете обрати як пакети автострахування (ОСЦПВ+ добровільна автоцивілка, КАСКО, Зелена карта), так й окремі страхові продукти для захисту авто в надійних СК. Звертайтеся за вказаними  телефонам, у формі  зворотного зв’язку або електронною поштою – проконсультуємо, допоможемо обрати та забезпечимо кращий тариф.

читати 22.04 2021

Поради з безпеки особистих даних в інтернет

Цифрове життя – покупки, спілкування, розваги – стало таким звичним, що ми не помічаємо, як можемо бути уразливі перед шахраями і шкідливими програмами. А крадіжки особистих даних через інтернет, включаючи платіжні, на жаль, поширена проблема. Так, хакерські атаки протягом 2020 року коштували світовій економіці більше трильйона доларів. У 2020 році в Україні було зафіксовано офіційно 5000 кіберзлочинів. Щоб не поповнити цю статистику у 2021, скористайтеся нашими порадами з кібербезпеки.

Не передавайте важливі дані через публічні Wi-Fi мережі

Wi-Fi – це сервіс, які дає можливість злочинцям отримати доступ до будь-якого пристрою, під’єднатися і використовувати дані у своїх інтересах. Випадки такого несанкціонованого доступу до мобільних телефонів і комп’ютерів мали місце в Україні, кажуть в кіберполіції.
Так що візьміть за правило не підключатися  до Wi-Fi на вулиці, де раптом з’явилася «незапаролена мережа». Якщо збираєтеся під’єднатися до мережі в кафе чи офісі, переконайтеся, що ця мережа належить саме закладу або фірмі, а не створена шахраями, тоді в разі чого буде кому пред’явити претензії.

Встановлюйте і вчасно оновлюйте антивіруси

Програми-шпигуни, які крадуть приватну інформацію, і програми-вимагачі, які блокують файли і вимагають викуп за повернення доступу – тільки частина проблем, від яких може захистити антивірус. Нерідко люди встановлюють антивірус один раз і забувають про нього, дозволяючи працювати у фоновому режимі. Але на практиці час від часу він вимагає уваги – тож перевіряйте чи працює у вас антивірус щонайменше раз у місяць. У Windows вбудований Microsoft Windows Defender, але він забезпечує захист тільки початкового рівня. Якщо ви зберігаєте на комп’ютері та у телефоні важливу інформацію, яку не хочете зробити надбанням шахраїв, придбайте платний пакет антивірусного захисту.

Майте різні паролі для всіх своїх облікових записів

Звичайному користувачеві Інтернету доводиться створювати та використовувати кілька десятків, а іноді й до сотні облікових записів. Щоб полегшити собі життя, багато хто використовує для всіх один і той самий пароль, який легко запам’ятати. Але фахівці з інтернет-безпеки вимагають завжди використовувати різні паролі для кожного облікового запису. І вони праві.

Іноді  витік паролів та інших даних відбувається не з вашої вини, а через недостатній рівень захисту особистих даних на сайтах. Наприклад, 3 квітня стало відомо, що в мережу потрапили особисті дані понад 530 млн користувачів Facebook, в тому числі номери телефонів, імена, дати народження та адреси електронної пошти. Такі новини періодично з’являються і стосовно інших платформ. Перевірити, чи не відбувся витік даних вашого профілю в павутину можна на сайті https://haveibeenpwned.com/ – по номеру телефон або імейлу.
Якщо є підозри, краще поміняти пароль на безпечний (довжиною понад 8 знаків, містить букви в різних регістрах і цифри), і взагалі взяти за правило міняти паролі досить часто.

Не попадіться на вудку сайтів-клонів

Копії сайтів інтернет-магазинів і платіжних систем створені шахраями для того, щоб користувач, впевнений в репутації цих брендів, спокійно вводив дані своїх банківських карт, СVV коди, але в результаті не здійснював купівлю чи переказ, а просто передавав дані прямо в руки злочинців. Копії сайтів часто зроблені на швидкоруч, на них  є помилки. Будьте уважні та при сумніві перевіряйте посилання на сайті кіберполіції https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud

Цінуйте свою особисту інформацію та не діліться нею в інтернеті

У наш час Facebook, Instagram і інші соціальні мережі стають такою звичною частиною життя, що багато хто розміщують в цих мережах все, так якби розповідали про себе близькому другу. Але не можна гарантувати, що ваша інформація не буде використана зі злочинними цілями зовсім недружньо налаштованими особами. Тож перевіряйте те,  чим ви ділитеся в соцмережах та по можливості не розповідайте все про себе. Крадіжка особистості – не такий вже рідкісний кіберзлочин, але часто ми самі несемо відповідальність за те, щоб не дати хакерам лазівки, щоб проникнути в ваш особистий світ.

Правильно оцінюйте ризики

Найголовніший секрет цифровий безпеки – пильність і правильна оцінка ризиків. Це означає, що не тільки не переходити за сумнівними посиланнями з електронної пошти або  у месенджері, але і розуміти рівень загроз. Так, в сучасному світі будь-яка інформація може потрапити в чужі руки. На жаль, захиститися від цього повністю неможливо. Якщо мова йде про особисту кібербезпеку – у чомусь можуть допомогти ці поради та консультація спеціалістів, кібербезпеку бізнесу найкраще забезпечити, використовуючи можливості страхуванням кіберризиків. Хочете обговорити умови такого виду страхування  –  пишіть або дзвонить нам   –  http://www.proinsurance.ua/kontakty/

читати 16.04 2021

Що почитати, щоб краще розумітися на фінансах

У США з 2006 року квітень проголошено місяцем фінансової грамотності. Радимо ніколи не лишати вивчення цієї дуже важливої для життя дисципліни. А задля натхнення пропонуємо почитати улюблені книжки наших експертів на теми грошей, інвестиції та накопичень.

1. Роберт Кіосакі «Квадрант грошового потоку»

Майже класична книга на тему фінансового зростання від автора «Багатий тато, бідний тато». За твердженнями Кіосакі, кожна людина живе в рамках одного з чотирьох фінансових квадрантів, що відбивають як на мисленні, так і способах, якими ми заробляємо гроші.  Вони позначені буквами E, S, B, I. Коли «Е» потрібні гроші, він автоматично починає шукати собі роботу. Ключовим поняттям для таких людей є «безпека», і вони вірять, що її забезпечує саме посада, за яку вони отримують заробітну плату.Люди з сектора «S» прагнуть заробити гроші самостійно. Їхні ключові слова – «перфекціонізм» і «контроль». Вони повинні переконатися в тому, що все робиться правильно, тобто так, як вони задумали. З цієї ж причини масштаб їх операційної діяльності залишається досить обмеженим. Людина з сектора «В» створить або купить систему, яка буде для нього генерувати дохід. Представник сектора «I», навпаки, буде вкладати кошти в систему, яка буде приносити прибуток і без його безпосередньої участі в роботі. Чи можна перейти з одного боку квадранта на інший? Читайте та дізнаєтесь!

2. Джо Вітале «Найбільший секрет як робити гроші»

У цієї книги незвичайний простий посил: хочете грошей – почніть віддавати гроші. Дивно? Так. Але автор дуже переконливо підводити читачів до цієї думки. А автору можна вірити. він сам – найкращий доказ вірності цієї теорії.

3. Д. Аджемоглу, Дж. Робінсон «Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності»

Ця книга для тих, хто цікавиться глобальними питаннями світової економіки та шукає відповідь на питання, чому одні країні заможні, а інші – ні. Книга написана легкою мовою з великою кількістю прикладів з історії, політології та звісно економіки. Тут є все, щоб створити повне уявлення про економічний розвиток.

4. Любомир Остапів «Малюк та бюджет. Як українським батькам виховати фінансово успішних дітей»

Автор книги на власному досвіді як батька розказує про фінансову грамотність. Про те, що треба знати, щоб забезпечити майбутнє дитини, а згодом навчити її поводитися з грошима, відкладати, накопичувати та інвестувати гроші.

5. Насім Талеб «Антікріхкість»

Автор теорії про чорних лебедів ще до коронавіруса написав дуже важливу книжку про те, як поводитися у часи невизначеності. Це стосується як економічних умов, так й повсякденного життя. Й автор стверджує, що непередбачуваність можна перетворити на джерело самовдосконалення та перемог, якщо практикувати «антікріхкість». Як це зробити — читайте у однойменному бестселері.

6. Майкл Мікаловіц «Прибуток понад усе»

Ця книга про те, як вести бізнес, який буде приносити прибуток, а не з’їдати ресурси та постійно потребувати рефінансування. Оригінальна назва Profit First: Transform Your Business from a Cash-Eating Monster to a Money-Making Machine. Вона для тих, то збирається почати шлях підприємця, або вже йде по ньому, але стикається з великими проблемами.

7. Роберт Г. Аллен «Множинні джерела доходу»

Автор розповідає про 10 можливостей отримувати дохід та грошові навички, що дозволять збільшувати його, наводить конкретні приклади, на чому у повсякденному житті можна зекономити, та торкається й складних фінансових тем, як то функціонування ринку цінних паперів. Після читання ви точно відчуєте себе впевненіше та захочете втілити усі поради Роберта Г. Аллена у життя.

8. Карл Річардс «Поговорімо про твої доходи та витрати»

Книга спеціаліста по фінансовому плануванню не обіцяє остаточних відповідей, як накопичити мільйон, але вона точно змусить задуматися, які страхи заважають нам займатися своїми доходами та витратами, та отримувати від своїх фінансів більше.

читати 9.04 2021

Туристическое страхование. Почему важно сделать правильный выбор.

Стартував сезон відпусток. Збираючись за кордон, відпочивальники поспішають придбати поліс туристичного страхування. При цьому більшість з них не приділяє особливої ​​уваги вибору страхової компанії і, тим більше, умовами страхування. Наслідки такої безпечності можуть бути критичними, оскільки перебуваючи за кордоном, Ви ризикуєте залишитися один на один зі своїми проблемами. Ми хочемо порекомендувати Вам відео від проекту «Простономіка», в якому можна знайти багато цікавих порад для подорожуючих за кордоном, і, зокрема, поради щодо вибору правильного поліса страхування https://bit.ly/2FR7JJu

Однак самостійно вибрати хороші умови страхування непросто. Потрібно врахувати безліч чинників: репутацію страхової компанії та її досвід роботи з цим видом страхування; особливості програм для різних видів туристичного відпочинку і їх порівняльну вартість. Набагато простіше дозволити зробити вибір професіоналам.

Досвідчені брокери, такі, як ProInsurance, здійснюють постійний моніторинг ринку страхування. Ми працюємо тільки з надійними і перевіреними партнерами, тому Ви можете бути впевнені в надійності придбаного у нас страхового захисту.

ProInsurance бажає Вам приємної, безпечної відпустки і яскравих вражень!

читати 10.05 2018

Ущерб от кибератак по всему миру страховщики оценивают в $1 трлн. в год

Згідно зі звітом міжнародного страхового концерну Allianz, кібер-ризики знаходяться на другому місці в списку найбільш небезпечних загроз для бізнесу. Сьогодні під прицілом хакерів може опинитися будь-яка компанія, яка зберігає дані клієнтів. Коли значні дані потрапляють до хакерів і публікуються в інтернеті, це завдає серйозної шкоди репутації компанії і порушує її роботу. Ні законодавство, ні правоохоронні органи в усьому світі не можуть наздогнати швидкість розроблюваних кібершахраями технологій, тому бізнес намагається захистити себе від кібератак самостійно. При цьому на захист інформаційних систем було витрачено близько $ 122,5 млрд. в рік.

Рівень втрат від кіберзлочинів в світовій економіці зростає серйозними темпами: якщо в 2016 вони становили близько $ 600 млрд, то в 2017 році вже $ 1 трлн., а до 2019 року можуть досягти $ 2 трлн.

Одна з останніх великих хакерських атак сталася в червні 2017 року. Вірус-вимагач Petya атакував близько 80 компаній в Росії і Україні, а після цього поширився за кордон – до Німеччини, США, Великобританії і Данії. Вірус блокував комп’ютери і вимагав викуп.

«В Україні також є страхування на випадок кібератак, але, на жаль, наші компанії користуються ним нечасто» – коментує новину Юрій Марченко, Керівник компанії ProInsurance. Він також додав: «Така страховка компенсує втрати від крадіжки даних і допомагає впоратися з наслідками хакерської атаки. Адже потрібно пам’ятати, що всі компанії збирають і зберігають величезні обсяги даних. Страхування кіберризиків в сукупності з технічними та адміністративними методами безпеки є набагато більш ефективним способом захисту будь-якого підприємства ».

читати 4.05 2018