Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог

ЗМІНИ ЯКІ ЧЕКАЮТЬ НА ОСЦПВ. РЕФОРМИ В АВТОСТРАХУВАННІ.

Нещодавно стало відомо, що новий законопроект №8300 «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» був ухвалений законодавчою владою в першому читанні.

Як же вплине остаточне ухвалення даного Закону на ведення страхового бізнесу

ВПЛИВВПРОВАДЖЕННЯ
 • підвищення конкурентоздатності
 • вільне ціноутворення полісів ОСЦПВ,
 • гнучкі умови укладення договорів страхування,
 • варіативність строків дії полісів.
 •  можливість продемонструвати якісний сервіс і задіяти крос-продажі
 •  пряме врегулювання у всіх випадках ДТП без потерпілих.
 • зниження рівня скарг від клієнта та полегшення прийняття рішення щодо виплати.
 • затвердження вичерпного переліку документів, необхідних для отримання страхової виплати,
 • також переліку підстав для відмови у виплаті.

Які зміни чекають на страхувальників

ВПЛИВВПРОВАДЖЕННЯ
 • можливість повністю відновити автомобіль після ДТП та отримати компенсацію пасажиру
 • підвищення розміру страхових сум до рівня європейських,
 • відміна розрахунку страхового відшкодування з урахуванням «зносу»,
 • відмова від встановлення франшиз,
 • дія страхового покриття пошириться і на пасажирів транспортного засобу-винуватця ДТП.
 •  скористатись перевагами отримання сервісу у страховика, з яким укладено поліс
 •   пряме врегулювання у всіх випадках ДТП без потерпілих.
 •  прискорити отримання відшкодування
 • скорочення строку розгляду заяв про здійснення страхової виплати з 90 до 60 днів із дня подання заяви,
 • затвердження вичерпного переліку документів, необхідних для отримання страхової виплати,
 • оновлення системи гарантування страхових виплат.

Будемо і надалі слідкувати за такими ґрунтовними неминучими змінами для ринку автострахування, що можуть вступити у дію у 2024 році. А, також,  вже починаємо готуватись  доносити нововведення до наших клієнтів.

читати 23.01 2023

РЕАЛЬНІ ІСТОРІЇ З ЖИТТЯ СТРАХУВАННЯ

Під час початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну більшість бізнесу опинилося в кризових нестандартних умовах діяльності. Доводилось приймати оперативні рішення аби не втратити роками напрацьоване, при цьому рятуючи життя своє і своїх близьких. А головне це те, що наша компанія змогла зберегти зв’язок з клієнтами і стати основною зв’язуючою ланкою для отримання важливої інформації від страхової компанії та надати підтримку в цей непростий час. Це і є основною метою добросовісного страхового брокера.

Хочемо поділитися досвідом нашої співпраці з клієнтами і партнерами:

 • Під час початку воєнних дій, в лютому місяці, співробітник однієї компанії та його сім’я потрапили під обстріл при спробі евакуюватись з Києва. Дружина загинула, син та чоловік отримали вогнепальне поранення. Їх змогли забрати родичі з під Житомира, а потім відправити до Хмельницька на операцію. Але подальше лікування могли надати тільки за кордоном. У співпраці зі страховою компанією ми змогли організувати всю необхідну допомогу потерпілим.
 • Ще у 2014 році під час початку воєнних дій на Донбасі частина автопарку нашого клієнта, яка знаходилась на окупованих територіях, була пошкоджена та викрадена. На той час для страхової компанії такі випадки були виключенням і списувались на пункт форс-мажор і воєнні дії. З нашою допомогою страхова компанія погодилась виплатити клієнту  50% страхової суми за 10 втрачених автомобілів.
 • В період до початку війни у клієнта сталося ДТП з вини іншого учасника. При транспортуванні авто до місця ремонту сталося вже друге ДТП за виною водія клієнта. ДАІ викликати не стали, так як була сума пошкоджень, на перший погляд, до 50тис.грн. Проте СТО порахувало завдану шкоду на більшу суму . Клієнт не міг отримати відшкодування по ОСЦПВ, бо відповідальна страхова компанія була не спроможна в військових умовах зробити виплату. Тому, після звернення до нашого спеціаліста, він  допоміг своїми порадами вирішити питання на користь нашого клієнта.

Ми горді з того, що те що ми робимо вже 23 роки, дозволяє допомагати людям.

читати 12.01 2023

З Новим роком та Різдвом!

Раді вітати наших клієнтів і партнерів з Новорічними святами та Різдвом🎄🎁!

Цього року хочеться направити листа✉️ Св. Миколаю та Санті з бажанням отримати на Новий рік – Перемогу України в цій жахливій безжальній війні! Це буде найприємнішим та найжаданішим подарунком для кожного звичайного українця, для кожного захисника та захисниці, що боронять нашу країну стільки часу! А, також, для нас, для бізнесу, який намагається триматися і підтримувати економіку в надскладних умовах.

Бажаємо, щоб наступного року, як тільки переможемо ворога, наші компанії отримали всі умови для розвитку, розширення, втілення нових ідей, які залишились не на часі. Миру та процвітання в наступного року!💙💛

читати 19.12 2022

Як холод впливає на організм? Зігріваємось без опалення.

На сьогоднішній день в умовах воєнних подій і постійних обстрілів інфраструктури все більшим стає ризик залишитися без централізованого опалення в будинках та відчувати всю підступність холоду. В такі часи краще завчасно попіклуватися про тепло в своєму будинку та квартирі.

Не варто бачити ситуацію тільки в темному світлі, адже холод, особливо зимовий, може мати і позитивний вплив на людину. Наприклад, в холоді мозок краще отримує доступ до кисню, що прискорює мозкову діяльність. Легше займатись спортом в холодному приміщені, адже знижується запалення і біль у м’язах.

Проте при зниженні температури навколишнього середовища знижується імунітет і збільшується ризик захворіти. Провокуються загострення хронічних захворювань.  Знижується активність, з’являється сонливість, загальна слабкість та швидке виснаження.

Як зігрітись в приміщенні без опалення?

 1. Утеплити вікна, пухирчаста плівка на склі знизить теплообмін.
 2. Утеплити двері вхідні.
 3. Слідкувати за зачиненими дверима та вікнами в під’їздах
 4. Закрити вентиляції, але не там де є газові плити чи газові колонки, це небезпечно для життя.
 5. Підняти штори, відкривши батареї. Приклеїти фольговані елементи за батереями, щоб відбивали тепло в кімнату.
 6. Килими на підлозі та стінах. Не дарма наші бабусі та двдумі так полюбляють килими дома в інтерєрі.
 7. Час для речей надовго забутих  у шафі. Теплі речі згодяться – термобілизна, шерсть, фліс, хутро.
 8. Грілка з гарячою водою у постіль.
 9. Слідкувати за харчуванням, сита людина краще зберігає тепло.
 10. Заходи на покращення кровообігу – спортивні тренування, масажі, танці.

Не нехтуйте заходами аби зігрітися і слід відмітити, що замерзання настає швидше у людей похилого віку та дітей. Ретельніше попіклуйтеся про їх тепло. І хай зігріває вас внутрішній позитивний настрій і близькі люди!

 

читати 12.12 2022

Безпека на дорозі. Частина ІI: Обов’язки і права пішоходів

Більшість ДТП та страхових випадків відбувається за участі пішохода. З настанням короткого світлового дня, проблем з освітленням вулиць через брак електроенергії, а зараз, ускладнення погодних умов ожеледицею та снігопадами, дуже важливо нагадати правила поведінки пішохода, як учасника дорожнього руху.

Обов’язки пішохода

 • Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому — по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів.

 • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи повинні використовувати світлоповертальні елементи (одяг, стрічку, наклейку, жилет тощо). Також буде доречним використовувати ліхтарик на телефоні чи  брилок з миготливим ліхтариком.
 • На трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, пішоходам дозволяється виходити на проїзну частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая.
 • Після висадки з трамвая необхідно залишити проїзну частину якомога швидше.
 • У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.
 • У разі причетності пішохода до ДТП він повинен надати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції про пригоду, необхідні дані про себе і перебувати на місці до прибуття поліцейських.

Забороняється пішоходу

 • Виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху.
 • Раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід.
 • Допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину.
 • Переходити проїзну частину поза пішохідним переходом.
 • Затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху.

Права пішохода

 • На перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.
 • Вимагати від органів виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху.

А головне пам’ятайте, що ви самі маєте забезпечити свою безпеку на дорозі. Краще пропустити транспорт на вашому шляху і дочекатись зручної можливості перейти дорогу , а ніж потім «розгрібати»  наслідки свого поспіху. Бережіть себе!

читати 22.11 2022

Безпека на дорозі. Частина І: керування автомобілем в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості

В умовах часткового блэкауту і зменшення тривалості світлового дня в осінню пору водії все більше відчувають утруднення в керуванні автомобілем на українських дорогах. В такий час доби знижується концентрація уваги і водію важко аналізувати те що відбувається під час транспортного руху.
Статистика підтверджує, що рівень страхових випадків пов’язаних з ДТП, що сталися в темний час доби збільшився на 10-12%.

Як уникнути непередбачуваної ситуації під час руху в темну пору доби

1. Всі учасники дорожнього руху повинні користуватись засобами освітлення:

 • на всіх механічних транспортних засобах — фари ближнього (дальнього) світла;
 • на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) — фари або ліхтарі;
 • на причепах і транспортних засобах, що буксируються, — габаритні ліхтарі.

2. Для запобігання засліплення водіїв на зустрічному русі необхідно перемикатися з дальнього світла на ближнє:

 • не менш як за 250 м до зустрічного транспортного засобу;
 • максимально ретельно оцінювати дорогу на наявність перешкод для руху (транспортний засіб, що стоїть у межах дороги, пішохід, велосипедист);
 • водій повинен спрямовувати погляд не на фари зустрічного транспортного засобу, а трохи праворуч;
 • в разі засліплення — увімкнути аварійну світлову сигналізацію і, не змінюючи смуги руху, зупинитися. Відновлення руху дозволяється лише після того, як пройдуть негативні наслідки засліплення.

3. Обережно здійснювати обгін:

 • додатково короткотерміново перемкнути світло фар на відстані не менш як 150 м до попутного транспортного засобу;
 • увімкнути ближнє світло фар;
 • увімкнути покажчик лівого повороту;
 • перемикати ближнє світло фар на дальнє дозволяється лише після випередження транспортного засобу.

4. Вміти розпізнавати профіль дорожнього полотна:

 • періодична поява і зникання світла фар зустрічних автомобілів свідчить про наявність поздовжніх ухилів;
 • миготіння світла фар показує нерівність дороги;
 • поява світла фар, направленого вгору, попереджає про наявність попереду перелому дороги.

5. Необхідно бути обережним при зустрічі транспортного засобу, в якого світиться тільки одна фара:

 • правилами забороняється використання автомобіля, у якого не працює лампа лівої фари в режимі ближнього світла;
 • потрібно дотримуватись збільшеного бокового інтервалу, а за недостатньої ширини проїзної частини — зменшити швидкість або навіть з’їхати на узбіччя.

6. Дотримуйтесь безпечної швидкості:

 • такої швидкості руху, за якої гальмівний шлях був би менше відстані видимості;
 • не здійснюйте тривалих поїздок за рулем, в темну пору водій швидко втомлюється.

7. Безпечна зупинка:

 • стоянка за межами населеного пункту дозволяється лише на майданчиках для стоянки або по за дорогою;
 • під час зупинки в населеному пункті на транспортному засобі мають бути ввімкнені габаритні або стоянкові ліхтарі;
 • при вимушеній зупинці додатково — аварійна світлова сигналізація та знак аварійної зупинки.

Особливості керування транспортним засобом в умовах ускладненої видимості (туман, дощ,сніг тощо)

1. Потрібно зменшити швидкість руху :

 • вона не повинна перевищувати половину видимості в метрах. Так, при видимості З0 м швидкість руху не повинна бути більше ніж 15 км/год.

2. Протитуманні фари:

 • на механічних транспортних засобах дозволяється замість фар ближнього (дальнього) світла ввімкнути протитуманні фари. Вони створюють світло, при якому утворюється мінімальна світлова пелена.

3. Не засліплюйте зустрічний транспорт.

 • освітленість фарами зустрічного транспорту зростає в 3-6 разів;
 • при цьому рівень адаптації зіниць водія зменшується на 70-80%.

4. Для безпечного проїзду перехрестя, особливо під час виконання повороту ліворуч необхідно:

 • ввімкнути покажчик повороту;
 • опустити бокове вікно, вимкнути радіо чи магнітофон, щоб почути шум транспортних засобів, які наближаються;
 • залишати ногу на педалі гальмування (сигнали гальмування є додатковою засторогою для транспортних засобів, що рухаються позаду);
 • подати звуковий сигнал і прислухатися до звукових сигналів інших транспортних засобів.

5. Інші особливості і поради:

 • під час руху в умовах туману слід строго триматися правої сторони;
 • не слід відволікати увагу за кермом на розмови, куріння, музику тощо;
 • якщо в транспортному засобі є пасажир, можна попросити його додатково слідкувати за дорожньою ситуацією;
 • слід періодично вмикати склоочисники;
 • якщо вимушена зупинка на дорозі, то слід увімкнути задній протитуманний ліхтар, а за його відсутності — виставити на відстані, що забезпечує безпеку дорожнього руху, знак аварійної зупинки і ліхтар з миготливим червоним світлом;
 • треба враховувати особливість туману – він змінює кольори світлофорів: зелений сигнал світлофора набуває жовтого відтінку, а жовтий — червоного.

Окремої уваги варта фінансова безпека за кермом. Подбайте про обов’язкове страхування своєї відповідальності як учасника дорожнього руху.

Також радимо оформлювати для свого автомобілю страховку КАСКО. Допоможе покрити ремонт авто при пошкодженні.

Цікавою може бути страховка, яка пропонує надання медичної допомоги як постраждалому при ДТП в якості водія так і в якості пасажира або велосипедиста.

читати 14.11 2022

Військові ризики в страхуванні: як вберегтися від війни?

На українському страховому ринку за практику прийнято вказувати виключення пов’язані з військовими діями і збройними конфліктами, так званими форс-мажорами, в умовах усіх договорів. Відомий у світі продукт War, terrorism, and political violence insurance не став популярним серед вітчизняного бізнесу навіть після 2014 року.

Як ринок реагує на сьогоднішні реалії і яке відшкодування можна отримати від страхових компаній розбирається страховий брокер Proinsurance.

1. Як відреагували страхові компанії на повномасштабні воєнні дії на території України?

Найбільші страхові компанії України з початку російського вторгнення підтвердили чинність договорів страхування та свої зобов’язання з відшкодування за страховими випадками.

Більшість страхових компаній не припинило обслуговування своїх клієнтів і не відмовляло у виплатах випадків, які не спричинені наслідками війни. А деякі страхові компанії не виключали і воєнні ризики, наприклад СК VUSO. Винятком стали усі території, що підпадали під окупацію.

На початок подій значно важче було організувати допомогу по програмам медичного страхування, так як більшість приватних клінік не працювали. Проте звичайні хвороби ніхто не відміняв і на поміч прийшли онлайн-консультації лікарів.

Ще однією проблемою стало страхування вантажів, внаслідок мінування територіальних вод Чорного моря, страхові компанії відмовляють у покриті таких перевезень.

І на жаль, в Україні не було розвинуте страхування майна від воєнних дій, адже це продукт високої вартості, який потребує перестрахування. І в 90% випадків сьогодні пошкодженні в результаті таких подій житлові будинки, підприємства та інші об’єкти інфраструктури не зможуть отримати компенсації.

2. Які зміни відбувались у передвоєнні часи?

Варто відзначити, що спочатку 2022 року значно зросли попит та тарифи на страхування від воєнних, політичних ризиків та тероризму. Українські страхові компанії та іноземні перестраховщики з великим небажанням беруть такі ризики на покриття.

3. Які нововведення пропонують страхові компанії тепер?

Проте життя у воєнні часи спричинило зародження нового сегмента страхування.
Страхові компанії почали пропонувати покриття деяких військових ризиків. На жаль, навіть після нашого звільнення ще довгі роки будуть залишатись побічні ризики – підриви на мінах та боєприпасах.
Так, страхова компанія VUSO пропонує часткове відшкодування наслідків воєнних дій при страхуванні автомобіля з допомогою договору КАСКО. Ще розробили програму для страхування водіїв спецтехніки від нещасних випадків воєнного характеру.

Дієвим захистом стало і страхування життя від страхової компанії ARX з розширенням – пасивні воєнні ризики:

– смерть внаслідок пасивної участі у війні;

– травма внаслідок пасивної участі у війні.

Такий продукт розраховується для комерційного клієнта від 20 осіб.

Винятком з договору є:

– прийнята особа на страхування не має бути військовослужбовцем Збройних Сил України, працівником та/або службовцем Національної Гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України, сил територіальної оборони Збройних Сил України, інших воєнізованих утворень як державних так і недержавних;

– смерть або травми отримані внаслідок застосування зброї масового ураження (хімічна, біологічна, ядерна зброя);

– територій які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блоковані).

Більш детальну інформацію про нові продукти можуть надати спеціалісти Proinsurance.

читати 28.09 2022

Задимлення і забруднення повітря: вплив на здоров’я та заходи захисту

В останні тижні жителі столиці стикаються з ситуацією, коли важко дихати на повні груди і радіти минаючим теплим дням. Під впливом кліматичних умов, воєнних дій та людської недбалості відбуваються пожежі, які створюють задимленість та погіршують чистоту повітря.
Їдкий дим, сповнений твердими мікрочастинками, шкідливими газами та органічними сполуками, – це небезпечний коктейль, що наші органи дихання не можуть затримати. Наша кров підхоплює всю цю нечистоту і розносить по організму, впливаючи на всі важливі органи, як то на серце так і на мозок.
Ось чому великі концентрації диму і тривале задимлення можуть викликати серцево-судинні захворювання, астму, захворювання нирок та навіть впливати на психічне здоров’я людини.

Наш лікар-експерт готовий надати поради: як уникнути шкідливого впливу під час задимлення повітря та що робити якщо відчули погіршення самопочуття.

Заходи захисту під час підвищеного забруднення повітря

На вулиці:

 • Знизити час перебування на вулиці(краще залишатись удома).
 • Приймати обов’язково душ після повернення з вулиці.
 • Вдягати маски (маски-респіратори №95 затримують тверді частки).
 • Використовувати окуляри для захисту очей.
 • Уникати надмірного фізичного навантаження.
 • Завжди мати при собі питну воду.

У приміщенні:

 • Зачинити  вікна, не провітрювати приміщення.
 • Проводити вологе прибирання.
 • Можна змочити водою ганчірку і повісити на вікно.
 • При можливості використовувати очищувачі повітря.

Заходи при поганому самопочутті

 • Першим ділом необхідно зменшити вплив подразника на дихальні шляхи (зайти до приміщення; виїхати далі від епіцентру задимлення; змочити хустку-прикрити ніс та рот; звільнити горло від тугого одягу-розстібнути ґудзики, зняти шарф, краватку).
 • Збільшити кількість прийому  води для виведення токсинів(краще лужної)
 • Застосовувати полоскання порожнини рота і носа легким соляним розчином
 • Приймати поліненасичені жирні кислоти Омега-3 (а це морська риба і улюблене українське сало)
 • Людям які мають схильність до хронічних захворювань варто мати при собі звичні ліки (засоби від астми, протиалергійні препарати, антигіпертензивні ліки та ін.)

Заходи в разі суттєвого погіршення стану

 • Якщо дуже утруднене дихання, болі в серці, а  ліки не допомагають – негайно зверніться до швидкої  допомоги
 • Проконсультуйтесь з сімейним  лікарем щодо вашого стану.
 • Якщо ви застраховані за програмою медичного страхування, зверніться до ассистансу страхової компанії. Необхідно описати симптоми і вас запишуть до потрібного лікаря або викличуть невідкладну допомогу.
Зичимо кожному здоров’я та вільного дихання на повні груди!
читати 8.09 2022
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG