Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Дайджест новин страхового ринку

Головне

Представляємо новий дайджест новин ринку страхування на початок лютого 2022 року. Нехай ця інформація допомагає вам краще орієнтуватися у світі страхування та приймати правильні рішення
Дайджест новин страхового ринку

Пропонуємо новий дайджест новин ринку страхування на початок лютого 2022 року.

Середній термін врегулювання ОСАЦВ в Україні за збитки, заподіяні майну, скоротився до 67 днів

Середній термін врегулювання (з дати ДТП) за шкоду, заподіяну майну за вимогами ОСАЦВ в Україні, становить 67 днів, що на п’ять днів менше ніж у 2 кварталі 2021 року. У системі прямого врегулювання збитків середній термін врегулювання становить 38 днів. Це також на п’ять днів швидше, ніж минулого кварталу.

Частка вимог, врегульованих у строк до 60 днів з дати ДТП, становить 57,5% (покращення на 5,1 процентних пункти), у строк до 90 днів — 77,7%, що на 3,6 процентних пункти краще за показники минулого кварталу.

За січень-вересень 2021 року страховики врегулювали майже 40,8 тис. вимог постраждалих у ДТП, за якими сплатили 881 млн. грн. відшкодувань. Показник кількості врегульованих вимог зріс на 13%, порівняно з 3 кв. 2020 р., суми виплат – на 25%.

НБУ затвердив план відновлення фінансової стабільності “УАСК АСКА”

Національний банк України за наслідками позапланової інспекційної перевірки затвердив план відновлення фінансової стабільності «УАСК АСКА».
Нагадаємо, що у жовтні минулого року Національний банк провів позапланову інспекційну перевірку “УАСК АСКА”. Результати перевірки засвідчують порушення страховиком вимог законодавства про фінансові послуги. Зокрема, страховик у відсутності достатньо прийнятних активів до виконання страхових зобов’язань та необхідного обсягу активів поглинання збитків, які можуть виникнути надалі. Крім того, страхова компанія не дотримується протягом тривалого часу обов’язкових вимог до платоспроможності. Це створює ризик неповного та несвоєчасного виконання зобов’язань за договорами страхування.
Результатом виконання затвердженого плану відновлення фінансової стабільності має стати приведення у відповідність діяльності «УАСК АСКА» до вимог законодавства, а саме обов’язкових вимог до платоспроможності до 30 червня 2022 року. Затвердження плану відновлення фінансової стабільності не позбавляє страховика виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг. Рішення про застосування заходу набуло чинності з 31 січня 2022 року.
Раніше стало відомо, що SCM досягла домовленостей щодо продажу “УАСК АСКА” страхової компанії VUSO. Після завершення угоди планується об’єднання “УАСК АСКА” та СК “ВУСО” під єдиним брендом VUSO. Усі зобов’язання перед партнерами та клієнтами АСКА збережуться та виконуватимуться у повному обсязі (і в період проведення угоди, і після об’єднання). Об’єднана компанія збереже поточні послуги АСКА та розширить перелік послуг для клієнтів.

Іншуртех-компанія використовує AI та комп’ютерний зір для оцінки пошкоджень застрахованих будівель

Іншуртех-компанія Tractable зосередила свою увагу на страхуванні будівель після того, як вийшла на ринок автострахування за допомогою своєї технології комп’ютерного зору, яка може оцінювати збитки та ремонт для оптимізації страхових виплат.
З запуском Tractable AI Property будь-хто, хто має смартфон, тепер може використовувати цю технологію для оцінки зовнішнього стану пошкодженого майна, просто відправивши фотографії на платформу Tractable.
Як тільки фотографії відправляються в Tractable, його AI може оцінити розмір видимих ​​збитків і передати його страховику домовласника, процес, який раніше займав дні або навіть місяці в зоні лиха, щоб людина могла вийти та оцінити шкоду.
Фактично, AI Property вже був випробуваний у польових умовах: японська страхова компанія MS&AD Insurance використала цю технологію під час сезону тайфунів у Японії у 2021 році, а у жовтні вона використовувалася для опрацювання реальних претензій.
Пошкодження на відкритому повітрі – це лише початок.
Tractable заявляє, що вже працює над розширенням свого охоплення,  додавши до нього пошкодження всередині приміщень  після заливу та  пожежі.

Страховий ринок Польщі за 9 місяців 2021 року зріс на 7% – до 10.9 млрд євро

Обсяг премій польського страхового ринку становив 50.9 млрд. злотих (10.9 млрд євро) на кінець вересня 2021 року, збільшившись майже на 7% порівняно з аналогічним періодом 2020 року. За щоквартальними ринковими даними, опублікованими Органом фінансового нагляду Польщі (KNF), виплати місцевих страховиків зросли на 2.9% р/р до 30.2 млрд злотих або ~ 6.5 млрд євро.
У сегменті страхування життя як премії, так і виплати демонстрували зростання: премії склали 16.6 млрд злотих, що на 7.4% більше за р/р, а обсяг виплат збільшився на 5.5% до 13.5 млрд злотих. Відзначається помітне зростання продажів, особливо у страхуванні захисту, на що, безумовно, вплинула пандемія та побоювання поляків за своє життя та здоров’я та здоров’я своїх близьких. Пандемія також вплинула зростання смертності, що призвело до збільшення виплат допомоги.

Незважаючи на зростання вартості збитків, середня премія з ОСАЦВ знижується. На кінець третього кварталу 2021 року вона склала 486.8 злотих, що на 2% менше, ніж роком раніше. У той же час середні збитки ОСАЦВ збільшилися на 5.7% до 8367.7 злотих.
У випадку автокаско середня премія після третього кварталу склала 993.4 злотих, збільшившись на 1% в порівнянні з попереднім роком. У той же час, середня вартість однієї претензії збільшилася на 7% до 6 984.6 злотих.
На кінець третього кварталу 2021 року польські страховики отримали чистий прибуток у розмірі 5.3 млрд злотих (~1.15 млрд євро), що на 2.3% більше, ніж на рік раніше. Водночас, місцеві страховики сплатили до державного бюджету майже 1 млрд злотих (215 млн євро) прибуткового податку.

Збитки від страхового шахрайства в Росії у 2021 році перевищать $68 млн

Згідно зі статистикою, за 2021 рік проблема страхового шахрайства в Росії залишається актуальною і серйозно впливає на ситуацію в тих регіонах, де недостатньо ефективно налагоджено спільну роботу страховиків, органів правопорядку та місцевої адміністрації. Про це повідомили представники Всеросійської спілки страховиків (ВСС).
У поліцію за виявленими ознаками страхового шахрайства за підсумками 9 місяців 2021 року страховики подали 7150 заяв на загальну суму збитків понад 3,7 млрд рублів. Зі 100% поданих заяв про шахрайство 89% припадає на ОСАЦВ, всього 8% на каско, лише 2% на життя та здоров’я, лише 1% на майно та відповідальність. Якщо дивитися за сумою збитків, то 57% припадає на сферу ОСАЦВ, 22% на каско, 18% на майно, 3% на життя та здоров’я.
Страховики очікують, що до кінця року подібних заяв буде подано не менше 10 тисяч, а сума збитків за ними перевищить 5 млрд  рублів.
Шахрайство поступово виходить за межі сфери ОСАЦВ і поширюється на інші види страхування. Наявність високого рівня страхового шахрайства в регіоні — це лише верхівка айсберга, яка є тривожним сигналом для того, щоб оцінити всі соціально-економічні фактори та становище суб’єкта в цілому.

Джерело: forinsurer.com

Головне

Представляємо новий дайджест новин ринку страхування на початок лютого 2022 року. Нехай ця інформація допомагає вам краще орієнтуватися у світі страхування та приймати правильні рішення
всі новини
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG