Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Поради з безпеки особистих даних в інтернет

Головне

Хакерські атаки протягом 2020 року коштували світовій економіці більше трильйона доларів. Щоб не поповнити цю статистику у 2021, скористайтеся нашими порадами з кібербезпеки.
Поради з безпеки особистих даних в інтернет

Цифрове життя – покупки, спілкування, розваги – стало таким звичним, що ми не помічаємо, як можемо бути уразливі перед шахраями і шкідливими програмами. А крадіжки особистих даних через інтернет, включаючи платіжні, на жаль, поширена проблема. Так, хакерські атаки протягом 2020 року коштували світовій економіці більше трильйона доларів. У 2020 році в Україні було зафіксовано офіційно 5000 кіберзлочинів. Щоб не поповнити цю статистику у 2021, скористайтеся нашими порадами з кібербезпеки.

Не передавайте важливі дані через публічні Wi-Fi мережі

Wi-Fi – це сервіс, які дає можливість злочинцям отримати доступ до будь-якого пристрою, під’єднатися і використовувати дані у своїх інтересах. Випадки такого несанкціонованого доступу до мобільних телефонів і комп’ютерів мали місце в Україні, кажуть в кіберполіції.
Так що візьміть за правило не підключатися  до Wi-Fi на вулиці, де раптом з’явилася «незапаролена мережа». Якщо збираєтеся під’єднатися до мережі в кафе чи офісі, переконайтеся, що ця мережа належить саме закладу або фірмі, а не створена шахраями, тоді в разі чого буде кому пред’явити претензії.

Встановлюйте і вчасно оновлюйте антивіруси

Програми-шпигуни, які крадуть приватну інформацію, і програми-вимагачі, які блокують файли і вимагають викуп за повернення доступу – тільки частина проблем, від яких може захистити антивірус. Нерідко люди встановлюють антивірус один раз і забувають про нього, дозволяючи працювати у фоновому режимі. Але на практиці час від часу він вимагає уваги – тож перевіряйте чи працює у вас антивірус щонайменше раз у місяць. У Windows вбудований Microsoft Windows Defender, але він забезпечує захист тільки початкового рівня. Якщо ви зберігаєте на комп’ютері та у телефоні важливу інформацію, яку не хочете зробити надбанням шахраїв, придбайте платний пакет антивірусного захисту.

Майте різні паролі для всіх своїх облікових записів

Звичайному користувачеві Інтернету доводиться створювати та використовувати кілька десятків, а іноді й до сотні облікових записів. Щоб полегшити собі життя, багато хто використовує для всіх один і той самий пароль, який легко запам’ятати. Але фахівці з інтернет-безпеки вимагають завжди використовувати різні паролі для кожного облікового запису. І вони праві.

Іноді  витік паролів та інших даних відбувається не з вашої вини, а через недостатній рівень захисту особистих даних на сайтах. Наприклад, 3 квітня стало відомо, що в мережу потрапили особисті дані понад 530 млн користувачів Facebook, в тому числі номери телефонів, імена, дати народження та адреси електронної пошти. Такі новини періодично з’являються і стосовно інших платформ. Перевірити, чи не відбувся витік даних вашого профілю в павутину можна на сайті https://haveibeenpwned.com/ – по номеру телефон або імейлу.
Якщо є підозри, краще поміняти пароль на безпечний (довжиною понад 8 знаків, містить букви в різних регістрах і цифри), і взагалі взяти за правило міняти паролі досить часто.

Не попадіться на вудку сайтів-клонів

Копії сайтів інтернет-магазинів і платіжних систем створені шахраями для того, щоб користувач, впевнений в репутації цих брендів, спокійно вводив дані своїх банківських карт, СVV коди, але в результаті не здійснював купівлю чи переказ, а просто передавав дані прямо в руки злочинців. Копії сайтів часто зроблені на швидкоруч, на них  є помилки. Будьте уважні та при сумніві перевіряйте посилання на сайті кіберполіції https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud

Цінуйте свою особисту інформацію та не діліться нею в інтернеті

У наш час Facebook, Instagram і інші соціальні мережі стають такою звичною частиною життя, що багато хто розміщують в цих мережах все, так якби розповідали про себе близькому другу. Але не можна гарантувати, що ваша інформація не буде використана зі злочинними цілями зовсім недружньо налаштованими особами. Тож перевіряйте те,  чим ви ділитеся в соцмережах та по можливості не розповідайте все про себе. Крадіжка особистості – не такий вже рідкісний кіберзлочин, але часто ми самі несемо відповідальність за те, щоб не дати хакерам лазівки, щоб проникнути в ваш особистий світ.

Правильно оцінюйте ризики

Найголовніший секрет цифровий безпеки – пильність і правильна оцінка ризиків. Це означає, що не тільки не переходити за сумнівними посиланнями з електронної пошти або  у месенджері, але і розуміти рівень загроз. Так, в сучасному світі будь-яка інформація може потрапити в чужі руки. На жаль, захиститися від цього повністю неможливо. Якщо мова йде про особисту кібербезпеку – у чомусь можуть допомогти ці поради та консультація спеціалістів, кібербезпеку бізнесу найкраще забезпечити, використовуючи можливості страхуванням кіберризиків. Хочете обговорити умови такого виду страхування  –  пишіть або дзвонить нам   –  http://www.proinsurance.ua/kontakty/

Головне

Хакерські атаки протягом 2020 року коштували світовій економіці більше трильйона доларів. Щоб не поповнити цю статистику у 2021, скористайтеся нашими порадами з кібербезпеки.
всі новини
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG