Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Як підготувати до холодів оселю та авто

Головне

Бажаємо вам, щоб наступна  зима була теплою, а оселя завжди затишною. Традиційно нагадуємо, що свій внесок у  відчуття комфорту дому може внести страховий поліс.
Як підготувати до холодів оселю та авто

Вночі вже стало досить прохолодно, то ж саме час підготувати оселю та автомобіль до холодів. У цієї статті ми дамо короткі поради, як це зробити швидко, якісно та не дуже дорого.

Дачний будиночок

Найголовніша порада, яка стосується консервації взимку дачного будиночка,  –  це уникнення протягів та консервація системи опалення та водопостачання.

  1. Спустити воду з системи водопостачання та опалення, часто вода накопичується в вузлах і кранах, тому іноді систему додатково продувають, щоб в морози вода не порвала труби.

Звісно деякі типи будинків дуже погано реагують на відсутність опалення у зимовий період. Багато що залежить і від того, наскільки добре утеплений будинок. Якщо ці роботи зроблені якісно, то навіть при відсутності опалення протягом всієї зими температура всередині будівлі буде істотно вище, ніж на вулиці, та  це збереже комунікації.

  1. Іноді замість спуску води систему навпаки наповняють незамерзаючою рідиною. Додавання цієї речовини дозволить трубам витримати й мінус 20°C,  й  мінус 30°C. Таку підготовку слід зробити один раз, на початку зими.
  2. Утеплити вікна можна дідівським способом – наклеївши папір на місця, звідки надходить повітря, також застосують скотч, але врахуйте, що його потім важко відокремити від рами.
  3. Щоб не було протягів з дверей, використовують гумовий ущільнювач, він самоклеючий, але для якісного приклеювання необхідно знежирити поверхні. Додатково двері можна обклеїти екструдованим пінополістиролом, а потім прикрити зверху оздобленням.
  4. Часто протяг виникає через великі щілин по контуру рам і дверей. Швидше за все прийшла в непридатність монтажна піна через контакт з повітрям. Потрібно взяти балончик піни, закрити піною вичищений шов заново, і якісно зашпаклювати.

Квартира

Термомодернізувати квартиру, звісно, слід починати, не коли зима стукає до дверей, а дещо раніше. Сподіваємось, ви вже подбали про якісні вікна, що не пропускають зайвого холоду, але мають добру систему вентилювання,  а двері не створюють  протягів. Якщо ви цього  не  зробили, читайте частину про утеплення дачного будиночку то озброюйтесь  скотчем та ущільнювачем.

  1. У старих будинках частою проблемою є  «крижані» стіни. Їх потрібно утеплити зовні. Але якщо ви не встигли зробити, це влітку, можна теплоізолювати зсередини в холодну пору за допомогою екструдованого пінополістиролу, або повисівши на стину товстий килим.
  2. Сонячне світло – це важливо для тепла у  квартирі.  Тож  підготуйте вікна, що виходять на південь, щоб  штори на них легко розкривались та  впускали  в приміщення максимуму сонячного світла.
  3. А ось на ніч необхідно закривати штори і опускати жалюзі. Це також допоможе знизити втрати тепла через скло. Можна спеціально купити зимові штори з щільного матеріалу. Вони повинні закривати віконний отвір повністю, але не затуляти радіатор.

Машина

Тут ми не будемо нагадувати вам про зміну шин по сезону і зміну рідини в бачку-омивачі, заміну масла та антифриза. Все це азбучні істини для автомобілістів.

  1. Нагадаємо що, взимку кузов автомобіля найбільше схильний до впливу надмірної вологи та хімії, тому приділить час антикорозійній обробці. Повністю нівелювати вплив негативних чинників вона не зможе, але хоча б на якийсь час вбереже автомобіль від іржі.
  2. У зимовий час рекомендується також періодично обробляти спеціальними засобами поверхні скла, дзеркал, лакофарбових покриттів і оптики автомобіля. Подібні засоби мають брудовідштовхуючими ефектом.
  3. Перевірте і замініть оптику. Взимку вона буде постійно «працювати», оскільки їздити часто доводиться у  темряві, а вдень наказано постійно включати фари.
  1. Не забудьте про двірники. Їх проблема – прилипання і примерзання до скла, також на холоді вони стають жорсткими та навіть тріскаються. Розв’язувати проблему допоможуть спеціальні щітки двірників для морозу. Економічний варіант – нанести на гумову частину силіконову змазку.

Бажаємо вам, щоб наступна  зима була теплою, а оселя завжди затишною. Традиційно нагадуємо, що свій внесок у  відчуття комфорту дому може внести страховий поліс. Тоді ви не будете турбуватися про неприємності з нерухомістю, а просто насолоджуватися зимовою погодою.

Автор – Катя Майер

Головне

Бажаємо вам, щоб наступна  зима була теплою, а оселя завжди затишною. Традиційно нагадуємо, що свій внесок у  відчуття комфорту дому може внести страховий поліс.
всі новини
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG