Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Як уберегти ментальне здоров’я під впливом поганих новин

Головне

Погані новини активують парасимпатичну нервову систему, а вона у свою чергу змушує ваше тіло виділяти гормони стресу, такі як кортизол і адреналін. При тому, що саме з нами нічого поганого не відбувається.
Як уберегти ментальне здоров’я під впливом поганих новин

Експерти стверджують, що надмірне споживання новин може вплинути на фізичне, емоційне та психічне здоров’я людини, при цьому вплив може бути відчутним вже після 14 хвилин перегляду новинного контенту. У цьому матеріалі ми зупинимось на тому, як  не дозволити новинам  сильно впливати на наше самопочуття.

Нажаль,  ЗМІ в основному зосереджуються на повідомленні саме про катастрофічні події – і рідко на позитивних новинах, тож новинний контент буває здебільшого токсичним для людини. Погані новини активують парасимпатичну нервову систему, а вона своєю чергою змушує ваше тіло виділяти гормони стресу, такі як кортизол і адреналін. При тому, що саме з нами нічого поганого не відбувається.

Згодом гормональні зміни можуть викликати фізичні симптоми. Одними з найпоширеніших симптомів “передозування новинами”  є втома, тривога, депресія та проблеми зі сном.

Як показало дослідженні, люди, які дивились або читали негативний новинний матеріал, мали  збільшення як тривожних, так і депресивних настроїв навіть після 14-хвилинного перегляду.

Що з цим усім робити?

Дозуйте новини

Запорукою збереження здоров’я є помірність.  Це стосується не тільки новини,  але працює  й на новинах. Психологи взагалі радять обмежити  “вживання новин” 30 хвилинами на день.

Щоб досягти рівноваги, залишаючись в курсі подій, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує шукати практичні новини, які, наприклад, стосуються перебігу досліджень про лікування COVID-19, не того, що з’являються нові штами, та хворі новим варіантом коронавірусу мають більший ризик ускладнень. Отримавши корисну практичну інформацію, вимикайте пошуковик або телевізор.

Тримайте у фокусі навіть той факт, що якщо в вас постійно увімкнено телевізор або інтернет-канал з новинами,  це може емоційно впливати на вас. “Навіть новини у фоновому режимі можуть все одно негативно позначитися на вашій психіці” – вважає психолог Логан Джонс.

Перегляд спеціалізованих медичних звітів для фахівців – теж прямий спосіб знайти негатив навіть там, де його нема, бо людина схильна інтерпретувати незрозумілу інформацію у бік негативу.  Здоровий спосіб підійти до новин  – це покластися на відомі інформаційні видання, які не будуть зловживати вашими емоціями. Такі видання мають досвідчених репортерів, які проводять розслідування, та продукують збалансовані меседжі, а не істеричні лозунги. Також розумно використовувати декілька джерел новини, склавши свою особисту точку зору самостійно та зважено.

Видаліть інформацію, що викликає тривогу, зі своєї стрічки новин

Хоча ваші  друзі у соціальних мережах можуть бути часом хорошим джерелом інформації, їхня стрічка також може викликати у вас більше стресу та тривоги, ніж позитиву. Якщо люди, за якими ви стежите, бомбардують вашу стрічку аваріями чи катастрофами, публікують неприємні відомості або діляться сумнівними посиланнями, подумайте про те, щоб ігнорувати чи хоча б тимчасово приховати їхні публікації або навіть не стежити за ними.

Уникайте новин перед сном. Та перед їжею

Герой роману Булгакова радив не читати радянських газет до обіду. Ми пропонуємо не читати новин перед засинанням – ані друкованих, ані з екрана мобільного телефону. Синє світло, яке випромінює ваш електронний пристрій, може перешкоджати природному циклу сну, а тривога за майбутнє у безпорадному світи (саме таким здебільшого повстає світ у новинах) не дасть заснути.

Захистіть свій сон, уникаючи новин принаймні за годину до відправлення  у ліжко. “Ми знаємо, що постійний інформаційний стрес створює проблеми з прокиданням зранку і з засинанням ввечері, – говорять  медичний директор One Medical Кристін Селіо,  – Ви можете вільно читати новини  вдень – якщо для вас це можливо, але вже після обіду будьте обережні, а ігнорувати новини треба  перед сном, щоб зайвий інформаційний шум не турбував вас”. Ви також можете розглянути можливість вимкнення сповіщень на телефоні.

Шукайте хороші новини

Хоча в наші дні може здатися, що все, що називається новинами  є негативним, але є багато сайтів чи видань, які кожного дня діляться дійсно позитивними подіями чи  історіями, що можуть порадувати.  У англомовному інтернеті Some Good News, Upworthy та Good News Network. Українські ЗМІ теж намагаються  видавати у ефір не  тільки погане – шукайте саме такі  ЗМІ. Покращити настрій можна розпочавши чат з друзями та родиною, присвячений виключно для позитивного обміну історіями з життя.

Позитив можна шукати у  звичайних заняттях – це можуть бути фізичні вправи, прогулянки в парках, хобі, гра в настільні ігри, танці чи йога, мандрівки, прослуховування музики або читання. У світі є велика кількість позитивних занять, які зроблять нас більш щасливим, ніж цілком уявне знання про всі далекі та близькі нещастя і трагедії.

“Зараз кожному потрібні здорові та конче зрозумілі відволікаючі та підтримуючі фактори, щоб залишатися впевненими у собі та стійкими до стресів чи негативу”, – кажуть психологи.

Звичайно, якщо ви вважаєте, що у вас виникають проблеми з управлінням психічним станом  радимо вам звернутися до сімейного лікаря та отримайте первинну консультацію.

 

Головне

Погані новини активують парасимпатичну нервову систему, а вона у свою чергу змушує ваше тіло виділяти гормони стресу, такі як кортизол і адреналін. При тому, що саме з нами нічого поганого не відбувається.
всі новини
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG