Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Медичне страхування або страхування здоров’я. У чому різниця, що вибрати?

Главное

Різні типи страховок, пов'язаних зі здоров'ям, можна комбінувати, щоб забезпечити повний захист. Ми в ProInsurance знаємо про це все. Із задоволенням проконсультуємо індивідуальних і корпоративних клієнтів.
Медичне страхування або страхування здоров’я. У чому різниця, що вибрати?

Здоров’я – це та тема, з якої страховики і страхові брокери стикаються дуже часто. Для України, в якій триває реформування системи надання медичної допомоги, ця тема особливо актуальна. Багато хто цікавиться, як отримати якісне медобслуговування і заплатити за нього менше. Але виникає деяка плутанина, що називати медичним страхуванням (добровільним медичним страхуванням), а що  – страхуванням здоров’я, страхуванням від нещасного випадку.

У страхуванні дійсно застосовується кілька видів полісів з різними покриттям, переліком страхових випадків і особливостями виплати, але всі вони так чи інакше стосуються проблем зі здоров’ям. Розкажемо детально.

Медичне страхування або ДМС

Найголовніша відмінність від інших видів страховок, пов’язаних зі здоров’ям – застраховані по ДМС зазвичай не отримують ніяких виплат, страховка гарантує організацію медичних послуг (запис до лікаря, консультація лікаря, оплата маніпуляцій і ліків, оплата хірургічного втручання). Для цього у страхової компанії є спеціальний штат лікарів та координаторів. Механізм надання медичної допомоги застрахованій по ДМС такий:

– при виникненні будь-яких проблеми зі здоров’ям, клієнт дзвонить в колл-центр, а там вже підбирають для нього лікаря, записують на прийом, при необхідності невідкладної допомоги – викликають швидку або організовують госпіталізацію.

Переваги: ​​1) отримання медичної допомоги стає зрозумілим і легким, не потрібно чекати в чергах, можна вибрати лікарню (з тих, з якими укладено договір)

Недоліки: 1) відносно висока ціна при індивідуальному страхуванні – дешевше страхуватися в корпоративних програмах (колективно), 2) при важких захворювання можуть знадобитися додаткові фінансові кошти, наприклад, на реабілітацію, але страховкою вони не передбачені.

Страхування від нещасних випадків, страхування від критичних захворювань

Клієнт отримує виплату в грошовому вираженні при настанні страхових подій – це може бути як нещасний випадок (перелом, травми, опіки і тп) з госпіталізацією, оформлення інвалідності як наслідка нещасного випадку або без неї, або якщо діагностують критичне захворювання. Також страховим випадком є ​​і смерть застрахованого. Тоді страховий поліс гарантує страхову виплату рідним застрахованого.

Застрахуватися може як одна людина, так і цілий колектив, ціна такого страхування відносно невисока і прив’язана до страхової суми.

Переваги: ​​1) виплата в грошовому вираженні дозволяє самостійно вибрати, на яких лікарів, процедури її можна витратити

Недоліки: 1) суми виплат бувають не надто великими через бажання заощадити на страховому платежі 2) шукати лікарів і лікарні доведеться самостійно.

Страхування життя

Інший варіант страховки здоров’я пропонують лайфові страхові компанії (компанії, в назві який є слово «Життя» або «Life» і які мають відповідні ліцензії). Страховий поліс гарантує виплати при настанні хвороб та інвалідності, страхова виплата виплачується рідним застрахованого в разі його загибелі. Але існують і варіант виплати в разі, якщо з клієнтом нічого поганого не сталося. Іноді розмір такої виплати можна проіндексувати. Тоді такий поліс може стати ще й накопичувальним. Але врахуйте, накопичувальні договори укладаються на десятиліття, хоча при втраті здоров’я виплати робляться відразу ж. Як і при страхуванні від хвороби і НС виплата здійснюється застрахованій особі або його рідним.

Ціна страхування може бути середньої і залежати від переліку ризиків.

Переваги: ​​1) виплати здійснюються у грошовій формі і такою страховкою можна убезпечити себе як від негативного сценарію, так і забезпечити накопичення для себе або близьких (наприклад, на навчання, весілля або організацію бізнесу)

Недоліки: 1) зі страхуванням життя пов’язано чимало забобонів, які заважають користуватися програмами широко 2) відносно висока ціна страхування, але все залежить від переліку ризиків.

Як бачите, кожен з видів страхування має переваги, але сам по собі не є ідеальним. Зате різні типи страховок, пов’язаних зі здоров’ям, можна комбінувати, щоб забезпечити повний захист. Ми в ProInsurance знаємо про це все. Із задоволенням проконсультуємо індивідуальних і корпоративних клієнтів.

Автор – Катя Майєр

Главное

Різні типи страховок, пов'язаних зі здоров'ям, можна комбінувати, щоб забезпечити повний захист. Ми в ProInsurance знаємо про це все. Із задоволенням проконсультуємо індивідуальних і корпоративних клієнтів.
все новости