Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Статті

ЯК ЗАХИСТИТИ ВАШІ ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ ВІД ВИМКНЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТА ПЕРЕПАДІВ НАПРУГИ

У сучасному світі, повному побутової техніки, втрата електропостачання або перепади напруги можуть стати серйозними проблемами для звичайного користувача. Від холодильників та комп’ютерів до телевізорів та пральних машин, наші побутові прилади потребують захисту.

Ось кілька порад, які допоможуть вам захистити ваші пристрої від таких ситуацій

1. Використовуйте Спеціальні Пристрої захисту від Перепадів Напруги
Установка стабілізаторів напруги та розеток з функцією захисту може бути ключовим кроком у захисті ваших електроприладів. Такі засоби допомагають підтримувати стабільний струм і захищають пристрої від негативних впливів різких перепадів напруги.

2. Застосовуйте Резервні Джерела Енергії
Резервні джерела енергії, такі як батареї або генератори, можуть забезпечити електричну енергію вашим пристроям під час вимкнення основного джерела електропостачання.Також такі апарати як UPS (унінтераптібл-потужність) можуть забезпечити додатковий час для вимкнення електроніки, збереження даних на компьютері, відповідно і запобігти пошкодженням в результаті відключення.

3. Страхування на Випадок Пошкоджень
Придбання страхового договору майна, який охоплює пошкодження або втрату через вимкнення електроенергії та перепади напруги, може захистити вас від фінансових втрат. Переконайтеся, що ваш договір містить положення про компенсацію в разі пошкодження електроприладів внаслідок таких ситуацій.

4. Ретельне Обслуговування та Перевірка Електроприладів
Ретельне обслуговування вашої побутової техніки може покращити її роботу та тривалість служби. Регулярно перевіряйте стан кабелів живлення, розеток та інших елементів, щоб уникнути можливих небезпек. Пам’ятайте, що догляд за вашою технікою – це не лише засіб запобігання вимкненню електроенергії, але й спосіб збереження її працездатності та уникнення пожежі від короткого замикання.

5. Як вмикати прилади після увімкнення світла
Не варто одразу вмикати одночасно всі електроприлади, при появі електроенергії. Адже це викликає сильне навантаження на мережу і може нашкодити ваші техніці.

Краще вмикати енергоємні прилади по черзі – спочатку один, потім другий.
Усі енергоємні прилади, які мають таймери включення, налаштуйте на час роботи з 00:00 до 06:00 ранку. Електродвигуни та насосні станції потрібно включати до мережі не раніше, ніж через 20-30 хвилин після подачі електроенергії.

Не нехтуйте увагою до електроприладів, адже це зручності нашого життя!

Також, будьте обережні, та дотримуйтесь Правил електробезпеки!

читати 24.05 2024

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ АВТОПРИГОД

Автопригоди – неприємна та небезпечна ситуація, яка може трапитися з кожним з нас. Вони щороку стають причиною багатьох травм та навіть смертей. Часто люди не усвідомлюють, що багато автопригод можна уникнути, якщо дотримуватися деяких простих правил та заходів безпеки на дорозі. Кожного дня страхові компанії отримують звернення по страховим випадкам, які сталися через ці причини. Недостатньо купити страховий поліс та сісти за кермо, варто пам’ятати які ризики очікують нас на дорозі і як з ними справлятись.

Порушення правил дорожнього руху

Однією з основних причин автопригод є порушення правил дорожнього руху. Більша кількість аварій стається саме за необізнаності і недотримані правил, які контролюють насичений рух транспортних засобів на дорогах.

Щоб уникнути небезпечних ситуацій, зіткнень та аварій слід:

 • Дотримуватись швидкісних обмежень;
 • Пристібатись пасками безпеки;
 • Використовувати поворотники, як розпізнавальний сигнал дій автомобіля;
 • Зберігати  дистанцію між автомобілями;
 • Краще пропускати в сумнівних випадках інших учасників руху;
 • Здійснювати обережний обгін згідно правил;
 • Уважно перетинати перехрестя;
 • Паркувати автомобіль так, щоб не заважати дорожньому руху.

Мобільні пристрої

Ще однією причиною автопригод є використання мобільних пристроїв під час водіння. Це знижує увагу водія та реакційну швидкість, що може призвести до непередбачуваних ситуацій та аварій.

Знизити ризики допоможуть прості заходи:

 • Не відповідайте на повідомлення за кермом;
 • Використовуйте спеціальну гарнітуру та обладнання для розмов без тримання телефону;
 • Здійсніть зупинку транспортного засобу в зручному місці для відповіді на важливий дзвінок або зателефонуйте пізніше.

Технічний стан автомобіля

Також, несправність автомобіля є ще однією з причин автопригод. Недостатнє обслуговування, несвоєчасне ремонтування та заміна деталей можуть призвести до поломок під час руху. Наприклад, некоректно працюючі гальма, витік палива або проблеми з системою керування можуть спричинити втрату контролю над автомобілем та призвести до аварії.

Як уникнути таких ситуацій:

 • Періодично робіть технічний огляд автомобіля(не рідше 1 разу на рік);
 • Перевіряйте надійність гальм та замінюйте гальмівну рідину;
 • Вчасно змінюйте шини згідно сезону;
 • Перевіряйте роботу фар, стоп та поворотних сигналів.

Незадовільний стан доріг

Загальний стан доріг також може бути причиною автопригод. Погано утримувані дороги, ями, тріщини та інші пошкодження можуть призвести до втрати контролю над автомобілем, пошкодження шин або підвіски, а також спричинити зіткнення з іншими транспортними засобами.

Тому, варто дотримуватись деяких правил:

 • Не перевищуйте швидкість;
 • Користуйтесь світлом фар;
 • Уважно слідуйте дорожнім знакам при ремонті дорожнього покриття.

Втома

Брак уваги та втома, також, можуть стати причиною аварій. Водії, які відчувають втому або нервовість, можуть стати менш уважними та повільними у своїх реакціях на дорожній ситуації.

Зберегти себе та інших на дорозі допоможуть такі заходи безпеки:

 • Не сідайте за кермо після безсонної ночі та при втомі;
 • При довгому кермуванні робіть перерви для відпочинку. Згідно ПДР не менше 45 хвилин перерви кожні 4,5 години.
 • Заспокойтесь після нервової ситуації перед тим як керувати автотранспортом.

Погодні умови

Погодні умови ще один фактор, що може вплинути на безпеку на дорозі. Наприклад, слизькі дороги під час дощу або снігу можуть зменшити зчеплення шин з дорогою, що ускладнює керування автомобілем та збільшує ризик заносу або зіткнення. Або обмежена видимість, що знижує реакцію та створює непередбачувані ситуації під час кермування.

Дотримуйтесь низки правил в таких умовах:

 • Вчасно змінюйте шини згідно сезону;
 • Вмикайте світло фар. Згідно ПДР обов’язково потрібно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар за межами населених пунктів.

 

Багато факторів, які потрібно враховувати сьогодні, будучи водієм будь-якого транспортного засобу. Ми розглянули тільки деякі з них. Життя стає більш насиченим та активним, тому кожного дня зростає кількість автівок та кермувальників, отже і рівень небезпеки.  Тож не забувайте, що все залежить тільки від нас! Зовсім незначні кроки та дії людини можуть зробити ситуацію на дорогах менш аварійною і ризикованою та вберегти життя як ваше, так і ваших близьких!

читати 21.02 2024

СТРАХУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

У часи коли в будь-яку точку України можуть долетіти ворожі нищівні боєприпаси, ракети чи БПЛА та коли в країні підвищена мінна небезпека, починаєш задумуватись, а як можна вберегти свій автомобіль від цих ризиків?  Перш за все згадуєш про страховку КАСКО. Проте, звичайний договір КАСКО будь-якої страхової компанії має винятком збитки, пов’язані з воєнними діями.

Однак, живучи в нових умовах кожного дня, страховики змушені поступово знаходити рішення і покривати потреби ринку, у тому числі для автовласників(як звичайних осіб, так і великих компаній з автопарками). Поступово почали з’являтися страхові продукти, які декларують компенсацію частини збитків, спричинених наслідками воєнних дій. Як же розібратися, що за продукти зараз існують на ринку автострахування в Україні?

На що варто звернути увагу в страховому покритті воєнних ризиків  договорів КАСКО?

 • Обмеження за кількістю випадків

Може покриватися тільки 1-2 випадки  за дією договору, пов’язаний з військовими ризиками;

Або не мати обмеження кількості випадків.

 • Обмеження по страховій сумі

Компенсувати можуть в рамках повної страхової суми, яка зазвичай визначається вартістю автомобіля або покриття тільки в межах ліміту від страхової суми – в середньому 10-12% і не перевищуючи якусь визначену страховиком  суму – загалом це 200 тис.-300 тис. грн.

 • Список ризиків, що покриваються

Можуть бути враховані тільки наслідки влучання прямого та/або опосередкованого впливу ракет, безпілотних літальних апаратів будь-яких типів та/або їх уламків, засобів протиповітряної оборони, засобів протиракетної оборони;

Або мати ширше охоплення – внаслідок воєнних дій, військових заходів будь-якого роду, використання зброї, військової техніки та знарядь війни;

Загальним виключенням для договорів буде – ядерна, біологічна, хімічна зброя.

 • Обмеження по території покриття

В договорах зазначають територію, як:

Україна (крім території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, а також територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження на момент настання події, що має ознаки страхового випадку;

Або, не ближче 150 км від лінії бойових дій на дату настання випадку.

 • Тариф

В середньому страхові компанії встановлюють тариф – 1,5-2% від страхової суми

 • Франшиза

Також для зниження тарифу страховики в умовах договору можуть застосовувати суму, яку обов’язково самостійно сплачує страхувальник, нині сума коливається в межах 10-12% від суми покриття.

Якщо Вам важко впоратись з усім різноманіттям та розібратися в широких умовах, що застосовуються в страховому покритті автомобілів від воєнних ризиків, ми з радістю надамо компетентну консультацію та допоможемо з оформленням страховки, що оптимально зможе вберегти Вас від переживань за Ваш автомобіль сьогодні.

читати 13.11 2023

НОВИЙ ПРОДУКТ – СТРАХУВАННЯ ЖИТЛА ВІД ВОЄННИХ РИЗИКІВ. ПАРТНЕРСТВО З СК «ІНГО»

Всі ми живимо в умовах війни в Україні вже тривалий час.  Бачимо як військові дії спричиняють значні руйнування майна звичайного українця.  Проте не дивлячись на положення в країні завжди залишаються і інші ризики, такі як: пожежа, залиття, стихія, протиправні дії третіх осіб. І не дивно, що виникає бажання вберегти те що має для нас цінність. З цією задачею добре справлялось страхування до 2022р. З початком війни змінилась тенденція у страхових компаній щодо страхування майна, адже не було готовності брати на покриття наслідки спричиненні збройними  конфліктами та війною, хоча попит зростав активно. Сподівання, що держава допоможе та компенсує всі втрати не завжди справджуються, а ремонт для пошкодженого  помешкання потрібен вже сьогодні, бо людям треба десь жити.

Тож сьогодні, підлаштовуючись під умови в яких ми існуємо зараз, разом зі страховою компанією «ІНГО» хочемо презентувати оновлений продукт  страхування майна фізичних осіб з захистом від усіх можливих ризиків включаючи воєнні «Експрес-всі ризики».

Застрахованим може бути:

 • Конструктивні елементи та оздоблення,
 • Комунікації в квартирі,
 • Вміст квартири (меблі, техніка та ін.).

Немає необхідності робити поіменований список майна, все покривається з обраної страхової суми.

Основні ризики які входять:

 • Пожежа та пошкодження димом,
 • Пошкодження водою в результаті аварій комунікацій житла,
 • Протиправні дії третіх осіб,
 • Стихійні лиха – землетруси, удари блискавкою злива та ін.

Додаткова опція «воєнні ризики»:

 • Падіння літальних апаратів,
 • Бій скла,
 • Наслідки спричинені знаряддями та засобами війни.

Зазначимо, що договір створений на засадах «всі ризики», де покривається все окрім зазначеного у списку виключень.

Окрім класичних виключень цей продукт страхування майна має причини для відмови пов’язані з військовим станом, а саме:

 • Шкода спричинена ядерною, біологічною, хімічною зброєю,
 • Не можуть бути застраховані об`єкти, що підлягають знесенню та майно, що знаходиться в районах активних бойових дій, або в районах, які перебувають в тимчасовій окупації.

Дізнатись ціну, ознайомитись з детальними умовами та оформити договір для страхування квартири можна за ресурсом «Експрес-всі ризики».  Просто оберіть страхову суму, програму покриття,  заповніть форму з даними для договору, сплатіть онлайн та отримайте готову страховку на e-mail.

Якщо бажаєте застрахувати будинок, то звертайтесь до наших менеджерів, які допоможуть з оформленням страховки та проконсультують з додаткових питань.

Попіклуйтесь  заздалегідь про свою власність та уникніть значних фінансових витрат, в тому числі якщо майно постраждало внаслідок військових дій.

читати 3.10 2023

ДОСВІД СЬОГОДЕННЯ: СТРАХУВАННЯ ВІД СТИХІЙНИХ ЛИХ

За останні  роки в усьому Світі спостерігається загострення ситуації зі стихійними лихами та наслідками від них. Торік природні катаклізми у світі завдали збитків на $270 мільярдів. Вони призводять до соціальних, екологічних і економічних втрат, не кажучи вже про неймовірні людські страждання.

Основні передумови для таких явищ – підвищення глобальної температури. Протягом наступних п’яти років очікується ріст температури до рекордних рівнів, що спричиняють парникові гази та природне явище Ель-Ніньйо – потепління Тихого океану й повітря в екваторіальній зоні біля берегів Еквадору, Перу й Чилі.

Що відбувається у Світі?

Ось жахливий список природних катастроф, що вже відбулися в цьому році на Землі і завдали нищівної шкоди майну, інфраструктурі, підприємницькій діяльності та сільському господарству, а головне забрали десятки тисяч життів:

Потужні землетруси в Туреччині та Сирії в лютому цього року.

Сильні зливи, паводки в Австралії, Італії, Китаї, Японії.

Селі та грязьове «цунамі» в Грузії, Італії, Індії.

Тропічні шторми, тайфуни, циклони, торнадо в Канаді, США, Бразилії, Китаї.

Лісові пожежі в Греції, Канаді, Гаваях (США).

Щодо України і природних катастроф

Червень 2023р.-підрив Каховської ГЕС. Страшна техногенна катастрофа спричинена військовим конфліктом між Україною та рф. Наслідки та збитки ще досі немає можливості оцінити через окупацію…

Повінь на Півночі України наприкінці зими – розмиті дороги та поля, підтоплені будинки.

Зливи та бурі, що знищують сільгоспугіддя, блокують нормальне життя міст та псують майно.

Це біль всіх Українців коли під час війни ще виникають екстремальні погодні та природні умови, тим більше спричинені людиною, – вони можуть підштовхнути і без того нестабільну ситуацію в країні до критичної точки, що створить ще більш невиліковну кризу.

Як мінімізувати наслідки стихійних лих і які рішення існують?

Є два способи реагувати на стихійні лиха, що спричинені кліматичними змінами:

 1. Пом’якшення
 • Зниження впливу забрудників,
 • Збереження лісових насаджень та ін;
 1. Адаптація
 • Створення єдиних ефективних систем раннього попередження лих,
 • Розробка і дотримання норм будівництва з врахуванням ризику «природних катастроф»,
 • Створення фондів відшкодування завданих збитків,
 • Впровадження ефективної системи страхування на випадок стихійного лиха та обов’язкового страхування майна в регіонах з високим ризиком настання подій та ін.

Враховуючи вище інформацію, ми вважаємо надзвичайно актуальною тему страхування майна від ризиків стихійних явищ. Незважаючи на те, що громади в усьому світі залишаються під загрозою катастроф, лише близько 27% економічних збитків цього року були застраховані.

На практиці в Україні страхування майна фізичних осіб здійснюється в основному в добровільній формі, а майно юридичних осіб страхується в обов’язковій форм тільки у випадку, коли зачіпають національні інтереси. Через це процент страхування майна, транспортних засобів, життя людей, сільськогосподарських культур та тварин від стихійного лиха дуже низький, так як немає довіри до страхових компаній та продукти страхування не мають широкого покриття.

Така ж ситуація склалася і у Туреччині після землетрусу. Оцінивши загальні втрати на 40 мільярдів доларів, незважаючи на існування обов’язкового страхування житлових будинків, за допомогою страхування компенсувати витрати змогли лише на 5 мільярдів. Невеликі страхові суми, вузьке покриття та відсутність практики страхування об’єктів інфраструктури спричинило уповільнення одужання країни від завданих збитків.

Висновки

Збільшення кількості населення на планеті, зміна клімату та поширення господарювання людства над природою, сприяють зростанню обсягів збитків від стихійних лих. Процес адаптації до явищ що відбувається вимагає глобального світового підходу з залученням спеціальних організацій та участі державної влади кожної країни.

На місцевому рівні можна розпочати з популяризації майнового страхування та впровадження обов’язкового в зонах ризику, також, переглянути охоплення покриття страхових продуктів  та підвищити страхові суми за умови оптимальних тарифів.

А краще розібратися в усіх складнощах страхування майна і забезпечити «працюючу страховку» зможе страховий посередник – страховий брокер, який здатний ефективно впорядкувати всі пункти в договорі з урахуванням Ваших інтересів.

І маємо сподівання, що людство нарешті змилується над природою і Землею, тоді і вона змилується над нами!

читати 23.08 2023

ПОСТІЙНИЙ СТРЕС-НАСЛІДКИ ВІЙНИ.

Війна — це час, коли людина постійно перебуває в емоційному напруженні та стресі. Населення України в сучасних умовах перебуває в стані постійного стресу, який посилюється, бо пов’язаний із базовою потребою людини – виживанням. В результаті організм людини отримує постійне навантаження, а саме є певні органи-мішені, які беруть на себе основний удар.

До таких систем належать:

 • Серцево-судинна система. Активність симпатичної нервової системи у період стресу характеризується збільшенням виділення «стресових» гормонів, підвищенням частоти серцевих скорочень, артеріального тиску. При цьому виникають органічні зміни в серці, можливе виникнення аритмії та ішемії. Також складаються умови для розвитку тромбозу, появи/прогресування атеросклерозу, ішемічної хвороби серця. Встановлений прямий зв’язок між рівнем стресу, показниками середньодобового артеріального тиску й частотою серцевих скорочень.
 • Травна система. Наслідки стресу – синдром роздратованого кишківника, виразка шлунку, різноманітні проблеми з ШКТ.
 • Дихальна система. Загострення хронічних хвороб, бронхіальної астми, алергій.
 • М’язова система. М’язи напружуються, аби в разі необхідності захиститися від імовірних травм. Як правило, вони повертаються у спокійний стан. Але хронічний стрес тримає м’язи в постійній напрузі — це викликає больові відчуття по всьому тілу.
 • Імунна система.Стрес стимулює імунну систему. За форс-мажорних обставин це працює нам на користь, бо допомагає уникнути інфекцій та пришвидшує загоєння ран. Але з часом гормони стресу навпаки роблять імунну систему вразливішою до вірусних захворювань.
 • Репродуктивна система. Стрес може стати причиною зниження репродуктивної функції та безпліддя, викликає порушення циклу у жінок та загострення інших хвороб залежних від перебоїв з гормонами.

На сьогодні можна виділити основні когорти населення та фактори впливу, які  викликають у них постійний стресовий стан:

 • Постраждалі внаслідок бойових дій, насамперед це безпосередні учасники бойових дій, які піддаються впливу надмірних психотравматичних факторів, що пролонговані у часі. Наслідки травми можуть проявитися раптово або через тривалий час, на фоні цілковитого зовнішнього добробуту людини.
 • Родичі учасників бойових дій. Найпотужнішим фактором впливу на їх психіку є невідомість.
 • Медичні працівники, психологи, рятувальники, що надають допомогу постраждалим поза зоною відкритого вогню, знаходяться під опосередкованим впливом бойових дій, але в прямому спілкуванні з безпосередніми учасниками та постраждалими. Саме тому небезпека їхньої участі полягає в професійному вигоранні через вплив комунікативних, інформаційних та емоційних факторів.
 • Віддалене населення знаходиться під постійним інформаційним впливом в першу чергу джерел масової інформації, що веде до появи або нарощування тривожного компоненту, зміни усталених основ життя та поведінкових патернів. Фактор невідомості та наявна загроза у майбутньому провокують появу страху, який є тригером постійного стресу.

Хронічний стрес називають “тихим вбивцею” XXI століття. Тому не варто відкладати до останнього та ігнорувати чисельні сигнали, які вам посилає організм. Саме зараз буде на часі подбати про захист себе та ваших близьких.

Це може бути як добровільне медичне страхування, що покриває лікування основних захворювань, а також спеціально створені програми, які  забезпечують лікування найбільш «критичних захворювань». Це може бути як грошова компенсація так і організація допомоги та лікування.  Територія надання допомоги може бути як в Україні так і поза її межами.

Основні «критичні захворювання», що найчастіше входять до таких програм:

 • Онкологія – злоякісні новоутворення
 • Кардіохірургія. Шунтування коронарних артерій, заміна або лікування одного або декількох серцевих клапанів, в т.ч хірургічні операції з пластики судин серця, стентування, хірургічне лікування порушень серцевого ритму.
 • Нейрохірургія.  Будь-яке хірургічне втручання на головному мозку або інших внутрішньочерепних структурах, а також хірургічні втручання при доброякісних пухлинах спинного мозку.
 • Трансплантація життєво важливих органів. Хірургічне втручання, метою якого є трансплантація одного або декількох із наступних органів: нирки, печінки, серця (в т.ч. штучного), легені, підшлункової залози, в тому числі пересадку кісткового мозку.
 • Реабілітація. Відновлення після тяжких травм та ампутацій або захворювань головного чи спинного мозку, хребта.
 • Хірургічне втручання при ургентних(термінових) станах, передбачених Договором страхування
 • Туберкульоз. Лікування вперше виявленого туберкульозу легеневої або позалегенової форми в період його активної фази виділення збудника мікобанкетрії (МТБ+)
 • Гепатит С. Лікування вперше виявленої гострої або хронічної форми Гепатиту С та його ускладнень.
 • Пересадка шкіри внаслідок опіків.  Критичний стан організму після опіків шкіри, який потребує пересадки шкіри, як власного епідермісу, так і з використанням ліофілізованої, тобто штучної шкіри.
 • Офтальмологія. Хірургічне та/або малоінвазивне лікування стійкого необоротного зниження зору, що сталося внаслідок захворювання або нещасного випадку під час дії Договору страхування.

Не варто забувати, що в договорах страхування завжди міститься багато «підводного каміння» та поширена практика вносити список виключень для страхового покриття. Наша робота доносити до вас всю необхідну інформацію аби ви могли приймати правильні рішення. Звертайтесь за консультацією до наших спеціалістів та хай буде менше стресів у вашому житті.

читати 10.05 2023

ЕЛЕКТРОННІ РЕЦЕПТИ ДЛЯ ВСІХ РЕЦЕПТУРНИХ ПРЕПАРАТІВ

Медична реформа та трансформація системи продовжується. З 1 квітня 2023 року МОЗ вводить відпуск всіх рецептурних препаратів в Україні за електронним рецептом. У такий спосіб посилюється контроль за відпуском рецептурних ліків в аптеках, але й робить більш прозорим та ефективним процес призначення ліків.
З наступного місяця лише медичний спеціаліст може оформити дозвіл для придбання ліків, що відпускаються за рецептом. Наразі це вже третій етап у запровадженні електронного рецепта.

Чому це відбувається?


Отже, загалом відпускатися за е-рецептом будуть:

 • Доступні ліки
  «Доступні ліки» – державна програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
  Програма поширюється на лікування:
  -серцево-судинних захворювань;
  -бронхіальної астми;
  -діабету II типу;
  -цукрового та нецукрового діабету;
  -розладів психіки та поведінки;
  -епілепсії та ін.
  Щоб отримати ліки проти цих захворювань, пацієнту необхідний електронний рецепт від лікуючого або сімейного лікаря.
 • Антибіотики
  З серпня 2022 року відпуск антибіотиків в Україні почав здійснюватися за е-рецептом.
 • Ліки суворої звітності
  Йдеться про наркотичні (психотропні) лікарські засоби.
 • Всі рецептурні ліки
  Всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде придбати за е-рецептом.
  Це можуть бути:
  -протисудомні засоби;
  -гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
  -препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  -деякі звичні для нас знеболюючі, ліки від застуди та заспокійливі.
  Щоб отримати електронний рецепт, необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. І для цього пацієнту необов’язково мати декларацію.

Отже, радимо подбати про оформлення рецепту для ліків, які приймаються постійно від хронічних захворювань. А також, подбати про оформлення медичного страхування, що полегшує звернення до лікаря, отримання консультації і рецептурних засобів.

читати 27.03 2023

ХРОНІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ: ЯК ВЕСНОЮ УНИКНУТИ ЗАГОСТРЕННЯ

Весна та осінь – це періоди, коли стаються рецидиви хронічних захворювань, які протікають приховано і не доставляють проблем в інші пори року.

Хронічні хвороби які найчастіше загострюються весною

 • Захворювання серцево-судинної та нервової системи.
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту.
 • Алергії.
 • Хвороби шкіри.
 • Захворювання нирок та урологічної системи.
 • Хвороби опорно-рухового апарату.
 • Гормональні розлади.
 • Психічні захворювання.

Учені й досі не мають однозначної відповіді, чому в цей період зявляються проблеми з серцем, погано працює шлунок або ниють суглоби.

Серед основних причин виділяють

 • Ослаблення імунітету в умовах перенесених зимових вірусних захворювань- COVID-19, ГРИП, ГРВІ.
 • Нестача вітамінів, за неправильного харчування.
 • Малорухливий спосіб життя взимку.
 • Зміни гормонального фону та процесів в нервовій системі.

Зняти основні симптоми та полегшити стан при загостренні допоможе звернення до лікаря за програмою добровільного медичного страхування, що також, дозволить зекономити час та уникнути скупчення людей у чергах.   Додатково наш ЛІКАР-ЕКСПЕРТ радить,

 Як уникнути рецидиву хронічних захворювань

 • Сон не менше 7 год на добу.
 • Прогулянки на свіжому повітрі, де немає скупчення людей.
 • Не спішіть знімати теплий одяг, погода дуже мінлива весною.
 • Правильне харчування, вдосталь води, компоти з ягід, що насичені вітаміном С, зменшити тимчасово вживання цукру, жиру, кріпких чаю, кави.
 • Важливо підтримувати ментальне здоров’я: відволікайтесь від буденних проблем- подорожуйте, займайтесь улюбленими хобі, ловіть гарний настрій і внутрішній спокій. Робіть перерви від перегляду новин, адже стреси шкодять серцево-судинній системі, а нам потрібна сильна нація.
 • Займайтесь фізичними вправами, але пам’ятайте, що різке навантаження може посилити загострення патологій.

Такі прості, на перший погляд, правила допоможуть зберегти найосновніше – ЗДОРОВ’Я.

читати 28.02 2023
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG