Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / ПОСТІЙНИЙ СТРЕС-НАСЛІДКИ ВІЙНИ.

Головне

Населення України в сучасних умовах перебуває в стані постійного стресу, який посилюється, бо пов’язаний із базовою потребою людини – виживанням. В результаті організм людини отримує постійне навантаження, а саме є певні органи-мішені, які беруть на себе основний удар. Саме зараз буде на часі подбати про захист себе та ваших близьких.
ПОСТІЙНИЙ СТРЕС-НАСЛІДКИ ВІЙНИ.

Війна — це час, коли людина постійно перебуває в емоційному напруженні та стресі. Населення України в сучасних умовах перебуває в стані постійного стресу, який посилюється, бо пов’язаний із базовою потребою людини – виживанням. В результаті організм людини отримує постійне навантаження, а саме є певні органи-мішені, які беруть на себе основний удар.

До таких систем належать:

  • Серцево-судинна система. Активність симпатичної нервової системи у період стресу характеризується збільшенням виділення «стресових» гормонів, підвищенням частоти серцевих скорочень, артеріального тиску. При цьому виникають органічні зміни в серці, можливе виникнення аритмії та ішемії. Також складаються умови для розвитку тромбозу, появи/прогресування атеросклерозу, ішемічної хвороби серця. Встановлений прямий зв’язок між рівнем стресу, показниками середньодобового артеріального тиску й частотою серцевих скорочень.
  • Травна система. Наслідки стресу – синдром роздратованого кишківника, виразка шлунку, різноманітні проблеми з ШКТ.
  • Дихальна система. Загострення хронічних хвороб, бронхіальної астми, алергій.
  • М’язова система. М’язи напружуються, аби в разі необхідності захиститися від імовірних травм. Як правило, вони повертаються у спокійний стан. Але хронічний стрес тримає м’язи в постійній напрузі — це викликає больові відчуття по всьому тілу.
  • Імунна система.Стрес стимулює імунну систему. За форс-мажорних обставин це працює нам на користь, бо допомагає уникнути інфекцій та пришвидшує загоєння ран. Але з часом гормони стресу навпаки роблять імунну систему вразливішою до вірусних захворювань.
  • Репродуктивна система. Стрес може стати причиною зниження репродуктивної функції та безпліддя, викликає порушення циклу у жінок та загострення інших хвороб залежних від перебоїв з гормонами.

На сьогодні можна виділити основні когорти населення та фактори впливу, які  викликають у них постійний стресовий стан:

  • Постраждалі внаслідок бойових дій, насамперед це безпосередні учасники бойових дій, які піддаються впливу надмірних психотравматичних факторів, що пролонговані у часі. Наслідки травми можуть проявитися раптово або через тривалий час, на фоні цілковитого зовнішнього добробуту людини.
  • Родичі учасників бойових дій. Найпотужнішим фактором впливу на їх психіку є невідомість.
  • Медичні працівники, психологи, рятувальники, що надають допомогу постраждалим поза зоною відкритого вогню, знаходяться під опосередкованим впливом бойових дій, але в прямому спілкуванні з безпосередніми учасниками та постраждалими. Саме тому небезпека їхньої участі полягає в професійному вигоранні через вплив комунікативних, інформаційних та емоційних факторів.
  • Віддалене населення знаходиться під постійним інформаційним впливом в першу чергу джерел масової інформації, що веде до появи або нарощування тривожного компоненту, зміни усталених основ життя та поведінкових патернів. Фактор невідомості та наявна загроза у майбутньому провокують появу страху, який є тригером постійного стресу.

Хронічний стрес називають “тихим вбивцею” XXI століття. Тому не варто відкладати до останнього та ігнорувати чисельні сигнали, які вам посилає організм. Саме зараз буде на часі подбати про захист себе та ваших близьких.

Це може бути як добровільне медичне страхування, що покриває лікування основних захворювань, а також спеціально створені програми, які  забезпечують лікування найбільш «критичних захворювань». Це може бути як грошова компенсація так і організація допомоги та лікування.  Територія надання допомоги може бути як в Україні так і поза її межами.

Основні «критичні захворювання», що найчастіше входять до таких програм:

  • Онкологія – злоякісні новоутворення
  • Кардіохірургія. Шунтування коронарних артерій, заміна або лікування одного або декількох серцевих клапанів, в т.ч хірургічні операції з пластики судин серця, стентування, хірургічне лікування порушень серцевого ритму.
  • Нейрохірургія.  Будь-яке хірургічне втручання на головному мозку або інших внутрішньочерепних структурах, а також хірургічні втручання при доброякісних пухлинах спинного мозку.
  • Трансплантація життєво важливих органів. Хірургічне втручання, метою якого є трансплантація одного або декількох із наступних органів: нирки, печінки, серця (в т.ч. штучного), легені, підшлункової залози, в тому числі пересадку кісткового мозку.
  • Реабілітація. Відновлення після тяжких травм та ампутацій або захворювань головного чи спинного мозку, хребта.
  • Хірургічне втручання при ургентних(термінових) станах, передбачених Договором страхування
  • Туберкульоз. Лікування вперше виявленого туберкульозу легеневої або позалегенової форми в період його активної фази виділення збудника мікобанкетрії (МТБ+)
  • Гепатит С. Лікування вперше виявленої гострої або хронічної форми Гепатиту С та його ускладнень.
  • Пересадка шкіри внаслідок опіків.  Критичний стан організму після опіків шкіри, який потребує пересадки шкіри, як власного епідермісу, так і з використанням ліофілізованої, тобто штучної шкіри.
  • Офтальмологія. Хірургічне та/або малоінвазивне лікування стійкого необоротного зниження зору, що сталося внаслідок захворювання або нещасного випадку під час дії Договору страхування.

Не варто забувати, що в договорах страхування завжди міститься багато «підводного каміння» та поширена практика вносити список виключень для страхового покриття. Наша робота доносити до вас всю необхідну інформацію аби ви могли приймати правильні рішення. Звертайтесь за консультацією до наших спеціалістів та хай буде менше стресів у вашому житті.

Головне

Населення України в сучасних умовах перебуває в стані постійного стресу, який посилюється, бо пов’язаний із базовою потребою людини – виживанням. В результаті організм людини отримує постійне навантаження, а саме є певні органи-мішені, які беруть на себе основний удар. Саме зараз буде на часі подбати про захист себе та ваших близьких.
всі новини
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG