Автопригоди – неприємна та небезпечна ситуація, яка може трапитися з кожним з нас. Вони щороку стають причиною багатьох травм та навіть смертей. Часто люди не усвідомлюють, що багато автопригод можна уникнути, якщо дотримуватися деяких простих правил та заходів безпеки на дорозі. Кожного дня страхові компанії отримують звернення по страховим випадкам, які сталися через ці причини. Недостатньо купити страховий поліс та сісти за кермо, варто пам’ятати які ризики очікують нас на дорозі і як з ними справлятись.
Порушення правил дорожнього руху
Однією з основних причин автопригод є порушення правил дорожнього руху. Більша кількість аварій стається саме за необізнаності і недотримані правил, які контролюють насичений рух транспортних засобів на дорогах.
Щоб уникнути небезпечних ситуацій, зіткнень та аварій слід:
- Дотримуватись швидкісних обмежень;
- Пристібатись пасками безпеки;
- Використовувати поворотники, як розпізнавальний сигнал дій автомобіля;
- Зберігати дистанцію між автомобілями;
- Краще пропускати в сумнівних випадках інших учасників руху;
- Здійснювати обережний обгін згідно правил;
- Уважно перетинати перехрестя;
- Паркувати автомобіль так, щоб не заважати дорожньому руху.
Мобільні пристрої
Ще однією причиною автопригод є використання мобільних пристроїв під час водіння. Це знижує увагу водія та реакційну швидкість, що може призвести до непередбачуваних ситуацій та аварій.
Знизити ризики допоможуть прості заходи:
- Не відповідайте на повідомлення за кермом;
- Використовуйте спеціальну гарнітуру та обладнання для розмов без тримання телефону;
- Здійсніть зупинку транспортного засобу в зручному місці для відповіді на важливий дзвінок або зателефонуйте пізніше.
Технічний стан автомобіля
Також, несправність автомобіля є ще однією з причин автопригод. Недостатнє обслуговування, несвоєчасне ремонтування та заміна деталей можуть призвести до поломок під час руху. Наприклад, некоректно працюючі гальма, витік палива або проблеми з системою керування можуть спричинити втрату контролю над автомобілем та призвести до аварії.
Як уникнути таких ситуацій:
- Періодично робіть технічний огляд автомобіля(не рідше 1 разу на рік);
- Перевіряйте надійність гальм та замінюйте гальмівну рідину;
- Вчасно змінюйте шини згідно сезону;
- Перевіряйте роботу фар, стоп та поворотних сигналів.
Незадовільний стан доріг
Загальний стан доріг також може бути причиною автопригод. Погано утримувані дороги, ями, тріщини та інші пошкодження можуть призвести до втрати контролю над автомобілем, пошкодження шин або підвіски, а також спричинити зіткнення з іншими транспортними засобами.
Тому, варто дотримуватись деяких правил:
- Не перевищуйте швидкість;
- Користуйтесь світлом фар;
- Уважно слідуйте дорожнім знакам при ремонті дорожнього покриття.
Втома
Брак уваги та втома, також, можуть стати причиною аварій. Водії, які відчувають втому або нервовість, можуть стати менш уважними та повільними у своїх реакціях на дорожній ситуації.
Зберегти себе та інших на дорозі допоможуть такі заходи безпеки:
- Не сідайте за кермо після безсонної ночі та при втомі;
- При довгому кермуванні робіть перерви для відпочинку. Згідно ПДР не менше 45 хвилин перерви кожні 4,5 години.
- Заспокойтесь після нервової ситуації перед тим як керувати автотранспортом.
Погодні умови
Погодні умови ще один фактор, що може вплинути на безпеку на дорозі. Наприклад, слизькі дороги під час дощу або снігу можуть зменшити зчеплення шин з дорогою, що ускладнює керування автомобілем та збільшує ризик заносу або зіткнення. Або обмежена видимість, що знижує реакцію та створює непередбачувані ситуації під час кермування.
Дотримуйтесь низки правил в таких умовах:
- Вчасно змінюйте шини згідно сезону;
- Вмикайте світло фар. Згідно ПДР обов’язково потрібно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар за межами населених пунктів.
Багато факторів, які потрібно враховувати сьогодні, будучи водієм будь-якого транспортного засобу. Ми розглянули тільки деякі з них. Життя стає більш насиченим та активним, тому кожного дня зростає кількість автівок та кермувальників, отже і рівень небезпеки. Тож не забувайте, що все залежить тільки від нас! Зовсім незначні кроки та дії людини можуть зробити ситуацію на дорогах менш аварійною і ризикованою та вберегти життя як ваше, так і ваших близьких!