Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Статті

Три тенденції управління сімейними фінансами у 2022 році

Пандемія COVID-19 порушила звичний перебіг життя і вже кілька років ми живемо у світі, який навіть уявити не могли. Жорсткішим стало й питання фінансів — карантини знизили дохід багатьох сімей, і це змушує переглядати свої стратегії фінансового планування.

Багато хто минулого року вперше задумався про те, що фінанси треба контролювати. Темою 2021 року стало фінансове планування, в 2022 воно стане ще популярнішим.

Які ще тенденції домінуватимуть?

Тенденція №1: Інвестування у страхування життя

Практично всі страхові компанії, що спеціалізувалися на страхуванні життя в Україні у 2021 році, показали зростання страхових платежів та збільшення кількості клієнтів. Вони очікують, що у 2022 році кількість їхніх клієнтів ще зросте. Їхні очікування не безпідставні. Справді, страхування життя є популярним способом підготовки до складних життєвих сценаріїв. Пандемія показала, що трагедія може статися з будь-якою людиною і фінансова допомога від страхової компанії потрібна, щоб сім’я продовжила жити як звикла, наприклад, якщо йдеться про втрату годувальника. З іншого боку, і у разі позитивного життєвого сценарію страхування життя працює — поліс допомагає накопичити суму на майбутнє (на пенсію, навчання чи бізнес).

Іншими словами поліс потрібен у будь-якому разі — він захищає вашу сім’ю як від фінансової скрути, якщо відбувається щось трагічне, так і дозволяє накопичувати і консолідувати кошти, причому сам собою коштує недорого.

Тенденція №2: Більш широке використання цифрових інструментів під час управління фінансами

Цифрові технології дедалі ширше проникають у сімейний побут. І коли сім’ї перейнялися своїми фінансовими звичками — і ринок реагує на це, пропонуючи не лише персональні, а й сімейні платформи фінансового управління.

Сьогодні такі програми вже автоматизують відстеження бюджету сім’ї в цілому, і багато з них  дозволяє обмінюватися даними, чіткіше відслідковувати витрати коштів.

Деякі програми розробляються для дітей, щоб і вони залучалися до управління фінансовими коштами з ранніх років.

Тенденція №3: Інтерес до інвестування

У 2021 році багато хто задумав про те, що необхідно почати інвестувати. Це заняття перестало бути надзвичайно складним, таємничим і незрозумілим, у тому числі завдяки появі зручних додатків із купівлі ОВДП, практично готових банківських додатків з інвестування в акції, активній роботі інвестиційних фондів та краудфандингових платформ. У 2022 році багато хто зважиться зробити свої перші інвестиції. При інвестиціях у нерухомість, і в цінні папери, і прямому інвестуванні, навіть при накопиченні грошей на депозиті (хоча зараз це практично не дає прибутковості), важливо, щоб інвестувалися не останні гроші, а сім’я мала достатню фінансову подушку безпеки на випадок втрат. Звичайно, багато хто згадає й про майнове страхування, як про варіант фінансового захисту. Варто убезпечити себе від витрат на відновлення житла (страхування будинку та квартири), автомобіля, подумати, чи не настав час застрахувати відповідальність перед сусідами. Страховий брокер Proinsurance завжди готовий порадити вам, які договори страхування і в яких компаніях варто укласти.

Автор – Катя Майeр

читати 17.01 2022

Фінансова грамотність: що таке страхова виплата

Продовжуємо серію публікацій про фінансову грамотність. Сьогодні поговоримо про таке поняття, як страхова виплата.

Здавалося б, це поняття ясно всім, хто укладає договір страхування. Страхова виплата – це сума, яку виплачує страхова компанія застрахованій або особі, зазначеній у договорі, якщо стався страховий випадок.

Але іноді виникає плутанина, наприклад, іноді застраховані говорять про страхову премію, маючи на увазі саме виплату.

Страхова премія – це сума, яку страхувальник сплачує страховій компанії за договором страхування, синонімами іноді виступають «страховий платіж», «страховий внесок». Страхова ж виплата – це сума, яка надходить на рахунок застрахованого, якщо стався страховий випадок, синонім «страхове відшкодування».

Як визначається розмір страхової виплати?

Розмір страхової виплати визначається договором страхування. У разі обов’язкового страхування це суми, закріплені у законі. Якщо йдеться про добровільне страхування, то дані про розміри виплати є невід’ємною частиною договору, з яким страхувальник має познайомитись, перш ніж підписати договір.

Страхова виплата має бути достатньою, щоб привести потерпіле майно у стан, який у нього був до страхової події, але при цьому виплата не може бути більшою за страхову суму. http://www.proinsurance.ua/chto-takoe-strahovaya-summa/

Хто може одержати страхову виплату?

Зазвичай одержувачем виплати є сам застрахований або його довірені особи, наприклад, батьки при страхуванні дітей. Особливий випадок страхових виплат діє при страхуванні відповідальності, а також при медичному страхуванні та страхуванні туристів – якщо укладено такий договір, гроші отримує не той, хто його укладав, а постраждала сторона (при страхуванні відповідальності) або медична установа, яка надає послуги захворілому застрахованому (при ДМС чи туристичному страхуванні).

У ряді випадків – наприклад, при страхуванні життя призначається вигодонабувач, який може отримати страхову суму, якщо застрахований помер та його смерть визнана страховим випадком.

Від чого залежить розмір страхової виплати?

Розмір виплати залежить насамперед від франшизи. Про неї ми писали тут http://www.proinsurance.ua/finansova-gramotnist-shho-take-franshiza/

Страхова виплата може бути зменшена на розмір франшизи. Зазвичай франшиза застосовується у майновому та авто – страхуванні. Якщо ви не хочете отримувати менше при настанні страхової події, можна укласти договір із франшизою 0%, але такий договір коштуватиме дорожче. Якщо в договорі використовується “тимчасова франшиза” (зазвичай у договорах страхування здоров’я від захворювань), зазвичай відмовитися від неї не можна. Це спосіб для компанії убезпечити себе від шахрайських дій.

В автострахування сума виплат коригується ще й за рахунок так званої амортизації. Страхова компанія приймає до розрахунку ціну деталей з урахуванням їхньої амортизації (знос залежно від віку авто). При оцінці ремонту на СТО береться вартість нових вузлів та складових частин, тому реальна ціна відновлення авто та сума збитків, розрахована страховою компанією, можуть відрізнятися.

Однак, якщо ви залучите до питання страхування страхового посередника, наприклад, Proinsurance, ми можемо узгодити це питання зі страховою компанією та запропонувати рішення, зручне як застрахованому, так і страхувальнику.

Чому страхові компанії відмовляють у страхових виплатах?

Трапляються випадки, коли страхова компанія відмовляється виплачувати страхову виплату. Вона дійсно має таке право, якщо страхувальник порушив умови договору.

З випадків, що найчастіше зустрічаються: не вчасно і не в повному обсязі представив інформацію про настання страхового випадку. Зазвичай, за договором, компанію треба повідомляти негайно, як вам стало відомо про страховий випадок. Якщо це сталося не відразу, необхідно підготувати документи, що підтверджують, що в цьому не було злого наміру.

Наприклад, вашу квартиру залили сусіди, але ви були у відрядженні, і дізналися про це лише наступного дня. У такому разі необхідно надати наказ про відрядження, квитки на транспорт тощо.

У застрахованого є багато обов’язків, що він бере він під час укладання договору, вони викладені як у договорі, і у додатках щодо нього.

Всі ці дії потрібно виконати у повному обсязі та у строк, інакше страхова компанія може отримати привід не виплачувати гроші за договором.

Особливий випадок відмови у виплаті – винятки. Ці події також зазначені у договорі. Якщо сталася саме така подія, наприклад, ви отримали на відпочинку травму у стані алкогольного сп’яніння, страхова скоріш за все відмовиться компенсувати вам медичні витрати.

У нечастих випадках подія, через яку ви отримали збитки та зазнали витрат, може бути визнана не страховою, тобто такою, яка не враховувалася під час укладання договору страхування.

Щоб подібного не відбувалося, завжди беріть у союзники страхового посередника Proinsurance – на етапі укладання договору і, звичайно, при його супроводі ми допоможемо вам робити все правильно, за договором та отримати ваші виплати у строк та в повному обсязі.

Автор – Катя Майер

читати 10.01 2022

Що таке страхова сума?

Продовжуємо серію публікацій про фінансову грамотність. Сьогодні поговоримо про таке поняття, як страхова сума. Це важлива частина будь-якого договору страхування.

Що таке страхова сума? Страхова сума – це максимальний розмір компенсації, яку компанія може відшкодувати власнику полісу у разі настання страхового випадку.
Страхова сума може бути встановлена ​​за окремим страховим випадком, групою страхових випадків, договором страхування в цілому.

Страхова сума важлива, оскільки ціна поліса у відсотках обчислюється саме від розміру страхової суми. Тобто чим більше страхова сума, тим дорожче страховка, зазвичай це стосується страхування майна та автомобіля. З  огляду на страхову суми також здійснюються і виплати.

Іноді у особистому страхуванні страхової сумою називається також конкретний розмір коштів, виплачуваних у разі настання страхового випадку.

Як визначається страхова сума?

В обов’язковому страхуванні розмір страхової суми визначає держава. Зазвичай це відсоток вартості відповідного майна.

У майновому страхуванні страхова сума має перевищувати вартості  об’єкта, що страхується. Тобто вона не може бути вищою за вартість будинку, квартири, автомобіля або майнового комплексу/товарів на складі /вантажів/ обладнання, яке страхується.

Наприклад, при страхуванні автомобілів страхову суму вибирають не менш як ринкову вартість такого автомобіля.

Треба мати на увазі, що страхова сума може бути і меншою від вартості застрахованого. Власник майна має право застрахувати його та на менші суми.

У особистому страхуванні страхова сума встановлюється, зазвичай, за згодою сторін.

У страхуванні життя можливо передбачено збільшення розміру страхової суми, розмір визначаються страховиком раз на рік за результатами отриманого інвестиційного доходу.

Розмір страхової суми визначається договором страхування чи чинним законодавством під час укладання договору страхування чи зміни договору страхування. Якщо при настанні страхового випадку передбачаються послідовні довічні страхові виплати, у договорі страхування визначаються розміри таких послідовних довічних страхових виплат, а страхова сума з цих випадків не встановлюється.

Що ще важливо знати про страхову суму?

 • У разі несплати страхувальником чергового страхового внеску у розмірі та у строки, передбачені правилами та договором страхування життя, таким договором може бути передбачено право страховика в односторонньому порядку зменшити (редукувати) розмір страхової суми та (або) страхових виплат.
 • Страхові виплати за договорами особистого страхування здійснюються незалежно від суми, яку має отримати отримувач з державного соціального страхування та соціального забезпечення, та суми, яка має бути йому сплачена як відшкодування збитків.
 • Якщо майно застраховане у кількох страховиків і загальна страхова сума перевищує дійсну вартість майна, то страхове відшкодування, яке виплачується всіма страховиками, не може перевищувати дійсну вартість майна. При цьому кожен страховик здійснює виплату пропорційно до розміру страхової суми за укладеним договором страхування.

Автор: Катя Майер

читати 31.12 2021

Чек-лист в конце года. Что нужно успеть сделать дома к Новому году

Осталось совсем недолго до завершения 2021. У многих уже есть предчувствие праздника и хочется побыстрее закончить все дела, которые вот-вот станут прошлогодними.

Но календарный конец года все-таки будет не таким веселым, если не сделать кое-что важное. Предлагаем список дел, которые вы еще успеете сделать до 31 декабря.

Сделать уборку

Речь идет не только о комнатах, кухне или дворе, но и, например, о личном компьютере, в котором за год могло накопиться много ненужных файлов. Есть мнений, что в доме, в котором царит порядок, лучше думается, отдыхается и тут приходят в голову замечательные идеи. Уборка, которую делают все члены семьи сообща,  еще и настоящий тимбилдинг. Еще самое время  выбросить\отдать вещи, которые давно вы не носите\не используете\вас не радуют.

Составить список целей на следующий год

Все мы обещаем начать новую жизнь с нового года, но каждый раз что-то обязательно вмешивается в наши планы. Чтобы этого не произошло, позаботьтесь заранее о списке целей и желаний на будущее. Это можно сделать всем вместе  например, сделав доску визуализации желаний для детей и родителей. Подберите иллюстрации из журналов или нарисуйте сами то, что вы хотите достичь, после этого приклейте рисунки на большой лист бумаги или пластиковую доску. Чем ярче вы представите достижения ваших целей, тем быстрее они сбудутся, считают психологи. Обязательно стоит попробовать.

Поставить елку

Елка  привычный для нас символ праздника, когда она появляется в доме, как будто включает режим «праздник». Купить живую или достать из кладовки искусственную   не имеет значение. Вы можете смастерить елочку даже из подручных средств, много вариантов можно найти в интернете. А еще с прошлого года ждут своего часа елочные Игрушки, гирлянды, искусственный снег, снежинки, новогодние домики с подсветкой, свечи Украшения дома  обязательно.

Подготовить подарки

Новый год  это время подарков, причем оно начинается уже с 19 декабря, когда современные дети ждут сюрпризов от Святого Николая. Необязательно подарки должны быть дорогими, важнее, чтобы они были приятными и «теплыми», демонстрировали любовь, а не только достаток. Хорошо, что дети пишут письма Деду Морозу или Санта Клаусу, с их желаниями легче разобраться, но не забывайте и о ваших взрослых членах семьи. Подумайте, о том, что бы хотели в подарок ваши близкие? Тут мы уже опубликовали список подарков http://www.proinsurance.ua/chto-podarit-na-novyj-god-20-variantov-podarkov/

Подумать о страховании

Если вы читаете этот блог, и заходите на страницу Proinsurance  то конечно, знаете о важности страховок, и наверняка, имеете много полисов. Если Proinsurance  еще и ваш страховой брокер, то вы ни за что не пропустите время продления договоров. Потому что мы всегда напомним и поможем пролонгировать договор. А если у вас пока нет брокера  обращайтесь к нам, и вам больше не придется беспокоиться о страховании.

Автор: Катя Майер

читати 20.12 2021

Що подарувати на Новий рік 20 варіантів подарунків

Проблему “що кому подарувати на новий рік” – можна вирішити! Пропонуємо вам список подарунків, серед яких ви зможете знайти саме те, що підійде вашим друзям та рідним.

Маска для сну. Важливий аксесуар для тих, хто працює багато (і найчастіше через це має проблеми зі сном), а також для мандрівників.

Настільна лампа. Стане в нагоді в будинку, де багато читають, пишуть, навчаються і працюють.

Книги. Величезний вибір книг – ось основна проблема при виборі книги, очі розбігаються і хочеться купити відразу все. Зосередьтеся на нових або трендових виданнях, а ще краще запитайте адресата подарунка, який книзі він би віддав перевагу.

Настільна гра. Настільні ігри – тренд останніх кількох років, вони бувають для дітей та для дорослих, важкі та легкі, психологічні та економічні.

Екомішечки для овочів та фруктів. Хіт сезону, який допомагає робити внесок в екологію! Зв’яжіть кілька авосек з бавовняних ниток самостійно або купіть готові багаторазові мішечки, і ваш подарунок не залишиться непоміченим.

Дифузор. Атмосфера в будинку – це, перш за все, люди та стосунки, але ніхто не проти, щоб затишок та комфорт створювали ще й приємні запахи. Ароматичний дифузор із легкими запахами, без загрози алергії сподобається завжди.

Ортопедична подушка для спини. У 2022 році хороший новорічний презент – це те, що пов’язане з роботою і робить її комфортнішою. Наприклад, ортопедична подушка для спини ідеальна для того, хто цілий день працює за комп’ютером, або багато часу проводить в дорозі.

Багаторазова пляшка для води. Продовжуючи екологічну тему, подумайте про багаторазову пляшку з нержавіючої сталі, скла або харчового пластику. Без неї важко і спортсмену, і школяру, і водієві, знадобиться вона молодій мамі, пенсіонерам і пенсіонеркам, людям, які працюють.

Одинакові светри. Світшоти для всієї сім’ї з однаковими або різними кумедними написами створять невимушену атмосферу свята одразу, як їх одягнуть усі члени сім’ї.

Браслети із мінералів. Натуральне каміння, поліроване і в натуральному вигляді, красиво виглядає в браслетах і прикрасах. А ще воно символізує хороші речі та явища  і навіть, як вважається, притягує їх у життя власника. Такий подарунок з крапелькою магії багато хто оцінить.

Набір для пікніка. За часів пандемії ми звикли більше їздити на природу. Тому новий набір для пікніка не буде зайвим у господарстві будь-якої родини, можна віддати перевагу набору металевого туристичного посуду, а можна піднести вишуканий набір з келихами та пледом.

Санки. Улюбленою іграшкою взимку стануть саме санки. Сподіваємось, сніг лежатиме довше.

Великі лазневі рушники. Пухнасті рушники актуальні і взимку, і влітку.

Квитки в театр або кіно, краще з відкритою датою. Сімейний культурний похід у театр або кіно, який вдасться організувати завдяки вашому подарунку, запам’ятатися надовго.

Блокнот, щоденник. Датований щоденник або модний блокнот бажань та планів – можна подарувати будь-яку записну книжку. Головне, щирість подарунка.

Портативна колонка. Електронні гаджети – безпрограшний варіант для сучасних людей.

Бездротова клавіатура теж актуальна для тих, хто веде листування і повинен відповідати практично миттєво.

Гарні навушники. Іноді хочеться залишитися одному, навіть якщо ти дуже любиш своїх близьких або співробітників на роботі. Навушники дають таку можливість. Проконсультуйтеся зі спеціалістами, щоб подарувати справді якісну модель.

Магнітна дошка. Відмінний варіант для подарунка людям, які намагаються все записувати і яким важливо мати перед очима плани на день, тиждень, місяць.

Страховий поліс. Купуйте поліс накопичувального страхування дитині (звичайно, погодивши це з батьками), подаруйте гроші на страхування квартири (укласти договір може тільки власник), запропонуйте подарувати договір медичного страхування або страхування здоров’я. Страхування може стати подарунком, який змінить життя. Консультуємо про придбання страхових продуктів напередодні свят та протягом цілого року. Звертайтеся.

Автор: Катя Майер

читати 17.12 2021

Новий закон України про страхування коротко

Що глобально змінює новий закон?
Новий закон змінює цілий спектр вимог до ліцензування страховиків, оцінки їх платоспроможності та ліквідності, корпоративного управління та управління ризиками, припинення діяльності компаній і передачі страхового портфеля тощо.
Нові вимоги до страховиків для виходу на ринок
По-перше, страховики повинні мати прозорі структури власності, розкривати інформацію про всіх власників суттєвої участі та ключових учасників компанії. Засновники та власники зобов’язані мати бездоганну ділову репутацію, а також задовільний фінансовий та майновий стан. Національний банк здійснюватиме обов’язкове узгодження власників суттєвої участі.
По-друге, при реєстрації страхові компанії мають надавати плани діяльності на три роки. По-третє, запроваджено вимоги до системи корпоративного управління компанією (зокрема, роботи Наглядової ради та Правління). 
Закон підвищує роль і значення професійної діяльності осіб, відповідальних за виконання ключових функцій (управління ризиками, комплаєнсу, внутрішнього аудиту та актуальної функції). Зокрема, нова актуарна функція повинна бути здатна адекватно і незалежно оцінити і дати рекомендації з технічних резервів, процесу андерайтингу і цінової політики страховика.
Крім того, керівники страхових компаній та особи, відповідальні за ключові функції, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам до професійної придатності та ділової репутації. Національний банк погоджуватиме їхнє призначення на посади. Також передбачається здійснення Національним банком оцінки колективної придатності членів наглядової ради чи виконавчого органу страховика.
По-четверте, закон встановлює диференційований підхід до мінімального розміру статутного капіталу страховиків: 32 млн грн для страховиків non-life і 48 млн грн — для компаній зі страхування життя, страховиків з ліцензією на страхування діяльності перестрахування.
Нові вимоги до платоспроможності страховиків
Страховики дотримуватимуться вимог до капіталу платоспроможності та мінімального капіталу. У той же час закон встановлює два різні підходи до вимог платоспроможності – спрощений (Solvency I) і базовий (Solvency II).
Зокрема, базовий підхід буде застосовуватися до страховиків життя, компаній з ліцензіями на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та великих страхових компаній.
Нові вимоги до капіталу вводитимуться поетапно. Протягом перших трьох років після запровадження нового закону всі страховики повинні відповідати вимогам платоспроможності за спрощеним підходом. Гнучкі підходи до ліцензування Новий закон дозволяє страховим компаніям отримувати лише одну ліцензію замість цілого ряду на кожен окремий вид послуг.
Так, за міжнародною практикою Національний банк перейде від ліцензування окремих видів страхування до ліцензування за класами. Також страхова компанія зможе змінювати обсяг ліцензії – додавати нові класи або навпаки звужувати обсяг ліцензії. Закон виділяє п’ять класів у рамках страхування життя (life) і 18 класів за напрямом non-life-страхування. Однак компанії не зможуть поєднувати послуги life та non-life-страхування.
Вперше з’являться чіткі вимоги до страхових посередників
Врегулювання цього питання важливе насамперед із погляду захисту інтересів споживачів послуг. Так, новий закон передбачає обов’язкову реєстрацію посередників в єдиному реєстрі, встановлює вимоги до їх навчання та рівня компетентності, уникнення конфлікту інтересів, розширення переліку інформації, що розкривається споживачеві тощо.
Прозорі умови припинення діяльності страховиків

Вперше в українському законодавстві з’явиться дієвий і чіткий механізм припинення діяльності страховиків. Вихід з ринку може бути як добровільним (через реорганізацію, передачу страхового портфеля, ліквідацію тощо), так і примусовим. Закон чітко встановив підстави для віднесення страхової компанії до категорії неплатоспроможних і для примусового відкликання ліцензії. Також передбачена можливість введення в страхову компанію тимчасової адміністрації із захисту інтересів клієнтів.Джерело:

https://forinsurer.com/news/21/11/23/40615

читати 7.12 2021

Що потрібно знати про статистику ДТП в Україні та світі

Цифри – дуже вперта та правдива річ. І з ними важко сперечатися. І вони є дуже важливим аргументом, для приняття рішень. Наприклад, про страхування. Ми зібрали факти та цифри, пов’язані зі статистикою ДТП – вони можуть допомогти страхувальникам прийняти рішення про купівлю поліса КАСКО або ОСАЦВ, а брокерам та страховикам переконати клієнта, що його вирішення є своєчасним та важливим.

Світові цифри

Глобальна криза у сфері безпеки дорожнього руху офіційно триває з 2005 року, коли про неї заявила Генеральна Асамблея ООН. Завдання-максимум для світової спільноти  – скоротити вдвічі до 2030 р. кількість загиблих та травмованих внаслідок дорожньо-транспортних пригод у всьому світі.
А поки що приблизно 1,3 мільйона людей щорічно помирають внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Ще від 20 до 50 мільйонів людей зазнають несмертельних травм, багато з яких стають інвалідами в результаті отриманих травм.
Щорічно у світі втрати від ДТП становлять 65,5 млрд дол, щодо валового внутрішнього продукту – це приблизно 3% ВВП.
З юного віку чоловіки частіше потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди, ніж жінки. Близько трьох чвертей (73%) усіх випадків смерті внаслідок дорожньо-транспортних пригод припадає на молодих чоловіків віком до 25 років, ймовірність загибелі яких внаслідок дорожньо-транспортних пригод майже втричі вища, ніж серед молодих жінок.

Статистика по Україні

У Міністерстві внутрішніх справ нещодавно озвучили таку статистику: в Україні в середньому кожні три хвилини трапляється ДТП, кожні 15 хвилин травмується одна людина, а кожні три години одна людина гине.
Загалом за рік кількість аварій на українських дорогах зросла майже на 20%, найвищий рівень аварійності – у Києві, Київській та Одеській областях.
За шість місяців 2021 року вже сталося 86 тисяч 459 ДТП: загинуло – 1 тисяча 281 особа, постраждали – 12 тисяч 753.

Чинники ризику ДТП

Серед факторів ризику виділяють п’ять найважливіших:

• невикористання ременів безпеки та дитячих утримуючих пристроїв,
• вживання алкоголю або наркотиків за кермом,
• їзда без шоломів,
• перевищення швидкості,
• відволікаючі фактори

Невикористання мотоциклетних шоломів, ременів безпеки та дитячих утримуючих пристроїв

Правильне використання шолома може знизити ризик смертельних травм на 42% та ризик травм голови на 69%. Пристібання ременя безпеки знижує ризик смерті водіїв та пасажирів передніх сидінь на 45-50%, а ризик смерті та серйозних травм для пасажирів задніх сидінь – на 25%.
Використання дитячих утримуючих пристроїв може зменшити смертність на 60%.

Вживання алкоголю чи наркотиків

Водіння у стані алкогольного сп’яніння, вживання психоактивних речовин або наркотиків збільшує ризик аварії, що призведе до смерті чи серйозних травм.
У разі водіння у нетверезому стані ризик дорожньо-транспортної пригоди починається навіть за низьких рівнів концентрації алкоголю в крові (Blood Alcohol Concentration (%BAC)) і значно збільшується, коли BAC водія становить більше 0,04 ‰.
У разі водіння наркотиків ризик дорожньо-транспортної пригоди збільшується різною мірою залежно від застосовуваної психоактивної речовини. Наприклад, ризик аварії зі смертельним наслідком серед тих, хто вживав амфетаміни, приблизно в 5 разів вищий, ніж у тих, хто не вживав амфетаміни.

Перевищення швидкості

Збільшення середньої швидкості безпосередньо пов’язане як з ймовірністю виникнення аварії, так і з серйозністю наслідків аварії. Наприклад, збільшення середньої швидкості на кожен 1% збільшує ризик аварії зі смертельними наслідками на 4% та ризик серйозної аварії на 3%.
Ризик загибелі пішоходів при зіткненні з автомобільними фронтами стрімко зростає (в 4,5 рази з 50 до 65 км/год).
При бічному ударі між автомобілем ризик загибелі пасажирів автомобіля становить 85% на швидкості 65 км/год.

Відволікаючі фактори

Є багато типів відволікаючих факторів, які можуть призвести до ДТП.
Водії, які використовують мобільні телефони, приблизно в 4 рази частіше потрапляють в аварію, ніж водії, які не використовують мобільний телефон. Використання телефону під час водіння знижує час реакції (особливо час реакції при гальмуванні, а також реакцію на світлофори) та ускладнює утримання правильної смуги руху та дотримання правильної дистанції слідування.

Небезпека потрапити в ДТП є у будь-якого водія, навіть найдисциплінованіші помиляються, або на дорозі може зустрітися водій-порушник. Тільки страхування може зменшити збиток. А ви все ще вагаєтесь?

Автор – Катя Майер

читати 3.12 2021

Листопад – всесвітній місяць боротьби з цукровим діабетом

Листопад  вважається місяцем інформування про цукровий діабет. Це дійсно дуже підступне захворювання, яке може призвести до інвалідності та смерті, але кожен четвертий хворий  ще не знає, що в нього є така проблема. У блозі ми завжди багато розказуємо про здоров’я, тож діабет саме та тема, про яку треба знати, адже вважаться, що спосіб життя та харчування у найближчому майбутньому призведе до “епідемії”  діабету.

Діабет буває декількох видів,  один розвивається у дітей (цукровий діабет 1 типу) та іноді у дорослих,  та все життя вимагає використання інсуліну – гормону, що розщеплює цукор. Але близько 90 відсотків людей з цукровим діабетом мають діабет 2 типу. Симптоми цукрового діабету 2 типу розвиваються повільно, й його можна попередити, знизивши вагу та  змінивши харчові звички.

Чому виникає цукровий діабет?

Цукровий діабет 1 типу виникає через невідомі причині

Чинники ризику розвитку діабету 2 типу більш  вивчені. Чинники, які сприяють виникненню цукрового діабету, називаються факторами ризику. Їх можна поділити на немодифіковані (вплинути на які не можна) та модифіковані (які можна змінити).

Немодифіковані фактори:

 • Вік (з віком ризик зростає).
 • Раса та етнічна приналежність.
 • Стать.
 • Сімейний анамнез (наявність родичів із подібним захворюванням).

Модифіковані фактори:

 • Надмірна маса тіла та ожиріння.
 • Початкові порушення вуглеводного обміну

Коли чутливість клітин до інсуліну падає (такий стан називається інсулінорезистентністю), глюкоза не може потрапити в клітини та у кровоносному руслі утворюється її надлишок. Тривале збереження підвищеної кількості глюкози в крові може спричинити пошкодження нервових волокон, нирок, очей, а також стінок самих судин і, як наслідок, спричинити розвиток інсульту та інфаркту.

 • Підвищений рівень артеріального тиску.
 • Куріння та зловживання алкоголем

10 продуктів і напоїв, яких слід уникати, якщо у вас є ризик розвитку діабету (преддіабет). Важливо, що вживання певних продуктів може підвищити рівень цукру та інсуліну в крові та сприяти запаленню, що може збільшити ризик захворювання.

 1. Підсолоджені напої

Солодкі газовані напої – найгірший варіант для людей з  інсулінорезистентністю .

Перш за все, у  таких напоях дуже багато вуглеводів, наприклад, маленька баночка улюбленого напою  гарантує потрапляння в  організм 38,5 грамів цукру.

Крім того, ці напої насичені фруктозою\сахарозою, яка тісно пов’язана з резистентністю до інсуліну та діабетом. Дослідження показують, що вживання солодких напоїв може збільшити ризик захворювань, пов’язаних з діабетом, таких як жирова хвороба печінки.

Щоб допомогти контролювати рівень цукру в крові та запобігти ризику захворювання, пийте замість солодких напоїв несолодку воду, мінеральну воду або холодний чай.

 1. Білий хліб, рис і макарони

Рис, білий хліб і макаронні вироби та інші продуктів з рафінованого борошна значно підвищують рівень цукру в крові у людей з цукровим діабетом 1 та 2 типу.

Інше дослідження показало, що продукти з високим вмістом вуглеводів не тільки підвищують рівень цукру в крові, але й знижують функції мозку у людей з цукровим діабетом 2 типу та викликають погіршення пам’яті.

Ці оброблені продукти містять мало клітковини. А клітковина допомагає зменшити всмоктування цукру в кров. Більше споживання клітковини також покращить мікробіоту кишечника, що може полегшити  реакцію організму на цукор та призвести до кращої резистентності до інсуліну.

 1. Фруктовий йогурт

Звичайний йогурт може бути хорошим варіантом для людей з цукровим діабетом. Втім, наскільки вони фруктові – це інша історія.

Ароматизовані йогурти, як правило, виготовляються із знежиреного молока і багаті вуглеводами та цукром.

Насправді, 1 чашка (245 грам) фруктового йогурту може містити майже 31 грам цукру, а це означає, що 61 відсоток калорій надходить із цукру.

 1. Підсолоджені готові каші на сніданок

Споживання каш може бути одним з найгірших способів почати свій день, якщо у вас діабет. Незважаючи на корисні властивості, більшість з них містять набагато більше вуглеводів, ніж багато хто думає.

Крім того, вони містять дуже мало білка, тої поживної речовини, яка може допомогти вам почувати себе ситими і задоволеними, зберігаючи при цьому рівень цукру в крові стабільним протягом дня.

Навіть деякі «здорові» каші для сніданку не є хорошим варіантом для хворих на цукровий діабет. Наприклад, лише 1/2 склянки (близько 56 грамів) порції мюслі містить 44 грами вуглеводів, а зернові – 47 грамів. Більше того, кожен містить не більше 7 грамів білка на порцію.

Щоб контролювати рівень цукру в крові та відчуття голоду, пропустіть більшість каш і виберіть замість них сніданок на основі білка з низьким вмістом вуглеводів.

 1. Ароматизовані кавові напої

Кава пов’язана з кількома перевагами для здоров’я, включаючи менший ризик діабету. Однак напої зі смаком кави слід вважати рідким десертом, а не корисним напоєм.

Дослідження показали, що шлунок не обробляє рідку і тверду їжу однаково. Коли ви споживаєте багато калорій, ви не компенсуєте це тим, що пізніше їсте менше, що потенційно може призвести до збільшення ваги. Напої зі смаком кави також насичені вуглеводами. Наприклад, 473 мл карамельного кофе містить 57 грамів вуглеводів, а ванільний латте такого ж розміру містить 30 грамів вуглеводів.

Щоб тримати рівень цукру в крові під контролем і запобігти набору ваги, вибирайте звичайну каву або еспресо з ложкою жирних вершків.

 1. Мед

Люди з діабетом часто намагаються звести до мінімуму споживання білого столового цукру, а також ласощів, таких як цукерки, печиво та тістечка. Однак інші форми цукру також можуть викликати стрибки цукру в крові. До них належать коричневий цукор та «природні» цукри,  наприклад мед. Хоча ці підсолоджувачі не піддають обробці, вони містять принаймні стільки ж вуглеводів, як і білий цукор. Насправді більшість містить навіть більше. Ваша найкраща стратегія – уникати всіх видів цукру і використовувати замість них натуральні підсолоджувачі з низьким вмістом вуглеводів.

 1. Сухофрукти

Фрукти є прекрасним джерелом кількох важливих вітамінів і мінералів, включаючи вітамін С і калій. Коли фрукти стають зневодненими, процес призводить до втрати ваги, що призводить до ще більшої концентрації цих поживних речовин.

На жаль, вміст цукру в ньому також стає більш концентрованим.

Один стакан (151 грам) винограду містить 27,3 грама вуглеводів, у тому числі 1,4 грама клітковини. Навпроти, 1 склянка (145 грам) родзинок містить аж 115 грамів вуглеводів, 5,4 з яких походить з клітковини.

Тому в родзинках міститься в чотири рази більше вуглеводів, ніж у винограді. Інші види фруктів містять так само більше вуглеводів, ніж їх свіжі аналоги.

Якщо у вас цукровий діабет, вам не потрібно повністю відмовлятися від фруктів. Вживання фруктів з низьким вмістом цукру, таких як свіжі ягоди або невелике яблуко, може принести користь для здоров’я, зберігаючи рівень цукру в крові в бажаному діапазоні.

 1. Фасовані снеки

Печиво, крекери та інші упаковані продукти не є хорошим варіантом перекусу.

Зазвичай вони готуються з рафінованого борошна і містять мало поживних речовин, хоча в них багато швидких вуглеводів, які можуть різко підвищити рівень цукру в крові.

Насправді, деякі з цих продуктів можуть містити навіть більше вуглеводів, ніж зазначено на етикетці. Одне дослідження показало, що закуски містять в середньому на 7,7% більше вуглеводів, ніж вказані на етикетці.

Якщо ви зголодніли між прийомами їжі, краще з’їсти горіхи, фрути або деякі овочі з низьким вмістом вуглеводів, сочетаючи з невеликою кількістю сиру.

 1. Фруктовий сік

Хоча фруктовий сік вважається корисним напоєм, його вплив на рівень цукру в крові подібний до дії газованої води та інших солодких напоїв.

Це те саме для свіжого 100-відсоткового несолодкого фруктового соку, а також фасованих видів, які містять доданий цукор. У деяких випадках фруктовий сік містить навіть більше цукру і вуглеводів, ніж солодка газована вода.

Як і солодкі напої, фруктовий сік насичений глюкозою. Глюкоза викликає резистентність до інсуліну, ожиріння та серцеві захворювання.

Набагато кращою альтернативою є насолода водою з долькою лимона, яка містить менше 1 грама вуглеводів і практично не містить калорій.

Фруктові соки містять не менше цукру, ніж газована вода. Високий вміст фруктози може погіршити резистентність до інсуліну, сприяти збільшенню ваги та підвищити ризик серцевих захворювань.

Знати, яких продуктів треба уникати при цукровому діабеті, іноді може здатися складним. Але запам’ятайте головне  –  ваші основні цілі повинні включати утримання подалі від нездорових жирів, рідкого цукру, обробленого зерна та інших продуктів, які містять рафіновані вуглеводи.

Відмова від продуктів, які підвищують рівень цукру в крові та сприяють резистентності до інсуліну, може допомогти зберегти здоров’я та знизити ризик майбутніх ускладнень цукрового діабету.

Автор – Катя Майер

читати 29.11 2021