Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Новини компанії

ДОСВІД СЬОГОДЕННЯ: СТРАХУВАННЯ ВІД СТИХІЙНИХ ЛИХ

За останні  роки в усьому Світі спостерігається загострення ситуації зі стихійними лихами та наслідками від них. Торік природні катаклізми у світі завдали збитків на $270 мільярдів. Вони призводять до соціальних, екологічних і економічних втрат, не кажучи вже про неймовірні людські страждання.

Основні передумови для таких явищ – підвищення глобальної температури. Протягом наступних п’яти років очікується ріст температури до рекордних рівнів, що спричиняють парникові гази та природне явище Ель-Ніньйо – потепління Тихого океану й повітря в екваторіальній зоні біля берегів Еквадору, Перу й Чилі.

Що відбувається у Світі?

Ось жахливий список природних катастроф, що вже відбулися в цьому році на Землі і завдали нищівної шкоди майну, інфраструктурі, підприємницькій діяльності та сільському господарству, а головне забрали десятки тисяч життів:

Потужні землетруси в Туреччині та Сирії в лютому цього року.

Сильні зливи, паводки в Австралії, Італії, Китаї, Японії.

Селі та грязьове «цунамі» в Грузії, Італії, Індії.

Тропічні шторми, тайфуни, циклони, торнадо в Канаді, США, Бразилії, Китаї.

Лісові пожежі в Греції, Канаді, Гаваях (США).

Щодо України і природних катастроф

Червень 2023р.-підрив Каховської ГЕС. Страшна техногенна катастрофа спричинена військовим конфліктом між Україною та рф. Наслідки та збитки ще досі немає можливості оцінити через окупацію…

Повінь на Півночі України наприкінці зими – розмиті дороги та поля, підтоплені будинки.

Зливи та бурі, що знищують сільгоспугіддя, блокують нормальне життя міст та псують майно.

Це біль всіх Українців коли під час війни ще виникають екстремальні погодні та природні умови, тим більше спричинені людиною, – вони можуть підштовхнути і без того нестабільну ситуацію в країні до критичної точки, що створить ще більш невиліковну кризу.

Як мінімізувати наслідки стихійних лих і які рішення існують?

Є два способи реагувати на стихійні лиха, що спричинені кліматичними змінами:

 1. Пом’якшення
 • Зниження впливу забрудників,
 • Збереження лісових насаджень та ін;
 1. Адаптація
 • Створення єдиних ефективних систем раннього попередження лих,
 • Розробка і дотримання норм будівництва з врахуванням ризику «природних катастроф»,
 • Створення фондів відшкодування завданих збитків,
 • Впровадження ефективної системи страхування на випадок стихійного лиха та обов’язкового страхування майна в регіонах з високим ризиком настання подій та ін.

Враховуючи вище інформацію, ми вважаємо надзвичайно актуальною тему страхування майна від ризиків стихійних явищ. Незважаючи на те, що громади в усьому світі залишаються під загрозою катастроф, лише близько 27% економічних збитків цього року були застраховані.

На практиці в Україні страхування майна фізичних осіб здійснюється в основному в добровільній формі, а майно юридичних осіб страхується в обов’язковій форм тільки у випадку, коли зачіпають національні інтереси. Через це процент страхування майна, транспортних засобів, життя людей, сільськогосподарських культур та тварин від стихійного лиха дуже низький, так як немає довіри до страхових компаній та продукти страхування не мають широкого покриття.

Така ж ситуація склалася і у Туреччині після землетрусу. Оцінивши загальні втрати на 40 мільярдів доларів, незважаючи на існування обов’язкового страхування житлових будинків, за допомогою страхування компенсувати витрати змогли лише на 5 мільярдів. Невеликі страхові суми, вузьке покриття та відсутність практики страхування об’єктів інфраструктури спричинило уповільнення одужання країни від завданих збитків.

Висновки

Збільшення кількості населення на планеті, зміна клімату та поширення господарювання людства над природою, сприяють зростанню обсягів збитків від стихійних лих. Процес адаптації до явищ що відбувається вимагає глобального світового підходу з залученням спеціальних організацій та участі державної влади кожної країни.

На місцевому рівні можна розпочати з популяризації майнового страхування та впровадження обов’язкового в зонах ризику, також, переглянути охоплення покриття страхових продуктів  та підвищити страхові суми за умови оптимальних тарифів.

А краще розібратися в усіх складнощах страхування майна і забезпечити «працюючу страховку» зможе страховий посередник – страховий брокер, який здатний ефективно впорядкувати всі пункти в договорі з урахуванням Ваших інтересів.

І маємо сподівання, що людство нарешті змилується над природою і Землею, тоді і вона змилується над нами!

читати 23.08 2023

24 РОКИ В БІЗНЕСІ

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, НАС!

Так швидко минає час і ось вже 24 роки PROINSURANCE як страховий брокер існує на українському ринку! Плідно продовжуємо співпрацювати з нашими любими клієнтами та надійними партнерами!

За цей час нами сформувалися деякі важливі висновки:

 • Що кожен наш відпрацьований день є важливою справою.
 • Що кожен рік – це новий отриманий досвід, який знадобиться в майбутньому.
 • Що на шляху до успіху немає непереборних перепон.

Тому, віримо, що далі нас чекає тільки розвиток і досягнення висот! Що кожен новий день принесе з собою чудові ідеї, блискучі перспективи, привабливі пропозиції та великі перемоги!

читати 15.06 2023

ПОСТІЙНИЙ СТРЕС-НАСЛІДКИ ВІЙНИ.

Війна — це час, коли людина постійно перебуває в емоційному напруженні та стресі. Населення України в сучасних умовах перебуває в стані постійного стресу, який посилюється, бо пов’язаний із базовою потребою людини – виживанням. В результаті організм людини отримує постійне навантаження, а саме є певні органи-мішені, які беруть на себе основний удар.

До таких систем належать:

 • Серцево-судинна система. Активність симпатичної нервової системи у період стресу характеризується збільшенням виділення «стресових» гормонів, підвищенням частоти серцевих скорочень, артеріального тиску. При цьому виникають органічні зміни в серці, можливе виникнення аритмії та ішемії. Також складаються умови для розвитку тромбозу, появи/прогресування атеросклерозу, ішемічної хвороби серця. Встановлений прямий зв’язок між рівнем стресу, показниками середньодобового артеріального тиску й частотою серцевих скорочень.
 • Травна система. Наслідки стресу – синдром роздратованого кишківника, виразка шлунку, різноманітні проблеми з ШКТ.
 • Дихальна система. Загострення хронічних хвороб, бронхіальної астми, алергій.
 • М’язова система. М’язи напружуються, аби в разі необхідності захиститися від імовірних травм. Як правило, вони повертаються у спокійний стан. Але хронічний стрес тримає м’язи в постійній напрузі — це викликає больові відчуття по всьому тілу.
 • Імунна система.Стрес стимулює імунну систему. За форс-мажорних обставин це працює нам на користь, бо допомагає уникнути інфекцій та пришвидшує загоєння ран. Але з часом гормони стресу навпаки роблять імунну систему вразливішою до вірусних захворювань.
 • Репродуктивна система. Стрес може стати причиною зниження репродуктивної функції та безпліддя, викликає порушення циклу у жінок та загострення інших хвороб залежних від перебоїв з гормонами.

На сьогодні можна виділити основні когорти населення та фактори впливу, які  викликають у них постійний стресовий стан:

 • Постраждалі внаслідок бойових дій, насамперед це безпосередні учасники бойових дій, які піддаються впливу надмірних психотравматичних факторів, що пролонговані у часі. Наслідки травми можуть проявитися раптово або через тривалий час, на фоні цілковитого зовнішнього добробуту людини.
 • Родичі учасників бойових дій. Найпотужнішим фактором впливу на їх психіку є невідомість.
 • Медичні працівники, психологи, рятувальники, що надають допомогу постраждалим поза зоною відкритого вогню, знаходяться під опосередкованим впливом бойових дій, але в прямому спілкуванні з безпосередніми учасниками та постраждалими. Саме тому небезпека їхньої участі полягає в професійному вигоранні через вплив комунікативних, інформаційних та емоційних факторів.
 • Віддалене населення знаходиться під постійним інформаційним впливом в першу чергу джерел масової інформації, що веде до появи або нарощування тривожного компоненту, зміни усталених основ життя та поведінкових патернів. Фактор невідомості та наявна загроза у майбутньому провокують появу страху, який є тригером постійного стресу.

Хронічний стрес називають “тихим вбивцею” XXI століття. Тому не варто відкладати до останнього та ігнорувати чисельні сигнали, які вам посилає організм. Саме зараз буде на часі подбати про захист себе та ваших близьких.

Це може бути як добровільне медичне страхування, що покриває лікування основних захворювань, а також спеціально створені програми, які  забезпечують лікування найбільш «критичних захворювань». Це може бути як грошова компенсація так і організація допомоги та лікування.  Територія надання допомоги може бути як в Україні так і поза її межами.

Основні «критичні захворювання», що найчастіше входять до таких програм:

 • Онкологія – злоякісні новоутворення
 • Кардіохірургія. Шунтування коронарних артерій, заміна або лікування одного або декількох серцевих клапанів, в т.ч хірургічні операції з пластики судин серця, стентування, хірургічне лікування порушень серцевого ритму.
 • Нейрохірургія.  Будь-яке хірургічне втручання на головному мозку або інших внутрішньочерепних структурах, а також хірургічні втручання при доброякісних пухлинах спинного мозку.
 • Трансплантація життєво важливих органів. Хірургічне втручання, метою якого є трансплантація одного або декількох із наступних органів: нирки, печінки, серця (в т.ч. штучного), легені, підшлункової залози, в тому числі пересадку кісткового мозку.
 • Реабілітація. Відновлення після тяжких травм та ампутацій або захворювань головного чи спинного мозку, хребта.
 • Хірургічне втручання при ургентних(термінових) станах, передбачених Договором страхування
 • Туберкульоз. Лікування вперше виявленого туберкульозу легеневої або позалегенової форми в період його активної фази виділення збудника мікобанкетрії (МТБ+)
 • Гепатит С. Лікування вперше виявленої гострої або хронічної форми Гепатиту С та його ускладнень.
 • Пересадка шкіри внаслідок опіків.  Критичний стан організму після опіків шкіри, який потребує пересадки шкіри, як власного епідермісу, так і з використанням ліофілізованої, тобто штучної шкіри.
 • Офтальмологія. Хірургічне та/або малоінвазивне лікування стійкого необоротного зниження зору, що сталося внаслідок захворювання або нещасного випадку під час дії Договору страхування.

Не варто забувати, що в договорах страхування завжди міститься багато «підводного каміння» та поширена практика вносити список виключень для страхового покриття. Наша робота доносити до вас всю необхідну інформацію аби ви могли приймати правильні рішення. Звертайтесь за консультацією до наших спеціалістів та хай буде менше стресів у вашому житті.

читати 10.05 2023

ЕЛЕКТРОННІ РЕЦЕПТИ ДЛЯ ВСІХ РЕЦЕПТУРНИХ ПРЕПАРАТІВ

Медична реформа та трансформація системи продовжується. З 1 квітня 2023 року МОЗ вводить відпуск всіх рецептурних препаратів в Україні за електронним рецептом. У такий спосіб посилюється контроль за відпуском рецептурних ліків в аптеках, але й робить більш прозорим та ефективним процес призначення ліків.
З наступного місяця лише медичний спеціаліст може оформити дозвіл для придбання ліків, що відпускаються за рецептом. Наразі це вже третій етап у запровадженні електронного рецепта.

Чому це відбувається?


Отже, загалом відпускатися за е-рецептом будуть:

 • Доступні ліки
  «Доступні ліки» – державна програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
  Програма поширюється на лікування:
  -серцево-судинних захворювань;
  -бронхіальної астми;
  -діабету II типу;
  -цукрового та нецукрового діабету;
  -розладів психіки та поведінки;
  -епілепсії та ін.
  Щоб отримати ліки проти цих захворювань, пацієнту необхідний електронний рецепт від лікуючого або сімейного лікаря.
 • Антибіотики
  З серпня 2022 року відпуск антибіотиків в Україні почав здійснюватися за е-рецептом.
 • Ліки суворої звітності
  Йдеться про наркотичні (психотропні) лікарські засоби.
 • Всі рецептурні ліки
  Всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде придбати за е-рецептом.
  Це можуть бути:
  -протисудомні засоби;
  -гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
  -препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  -деякі звичні для нас знеболюючі, ліки від застуди та заспокійливі.
  Щоб отримати електронний рецепт, необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. І для цього пацієнту необов’язково мати декларацію.

Отже, радимо подбати про оформлення рецепту для ліків, які приймаються постійно від хронічних захворювань. А також, подбати про оформлення медичного страхування, що полегшує звернення до лікаря, отримання консультації і рецептурних засобів.

читати 27.03 2023

ХРОНІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ: ЯК ВЕСНОЮ УНИКНУТИ ЗАГОСТРЕННЯ

Весна та осінь – це періоди, коли стаються рецидиви хронічних захворювань, які протікають приховано і не доставляють проблем в інші пори року.

Хронічні хвороби які найчастіше загострюються весною

 • Захворювання серцево-судинної та нервової системи.
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту.
 • Алергії.
 • Хвороби шкіри.
 • Захворювання нирок та урологічної системи.
 • Хвороби опорно-рухового апарату.
 • Гормональні розлади.
 • Психічні захворювання.

Учені й досі не мають однозначної відповіді, чому в цей період зявляються проблеми з серцем, погано працює шлунок або ниють суглоби.

Серед основних причин виділяють

 • Ослаблення імунітету в умовах перенесених зимових вірусних захворювань- COVID-19, ГРИП, ГРВІ.
 • Нестача вітамінів, за неправильного харчування.
 • Малорухливий спосіб життя взимку.
 • Зміни гормонального фону та процесів в нервовій системі.

Зняти основні симптоми та полегшити стан при загостренні допоможе звернення до лікаря за програмою добровільного медичного страхування, що також, дозволить зекономити час та уникнути скупчення людей у чергах.   Додатково наш ЛІКАР-ЕКСПЕРТ радить,

 Як уникнути рецидиву хронічних захворювань

 • Сон не менше 7 год на добу.
 • Прогулянки на свіжому повітрі, де немає скупчення людей.
 • Не спішіть знімати теплий одяг, погода дуже мінлива весною.
 • Правильне харчування, вдосталь води, компоти з ягід, що насичені вітаміном С, зменшити тимчасово вживання цукру, жиру, кріпких чаю, кави.
 • Важливо підтримувати ментальне здоров’я: відволікайтесь від буденних проблем- подорожуйте, займайтесь улюбленими хобі, ловіть гарний настрій і внутрішній спокій. Робіть перерви від перегляду новин, адже стреси шкодять серцево-судинній системі, а нам потрібна сильна нація.
 • Займайтесь фізичними вправами, але пам’ятайте, що різке навантаження може посилити загострення патологій.

Такі прості, на перший погляд, правила допоможуть зберегти найосновніше – ЗДОРОВ’Я.

читати 28.02 2023

ЗМІНИ ЯКІ ЧЕКАЮТЬ НА ОСЦПВ. РЕФОРМИ В АВТОСТРАХУВАННІ.

Нещодавно стало відомо, що новий законопроект №8300 «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» був ухвалений законодавчою владою в першому читанні.

Як же вплине остаточне ухвалення даного Закону на ведення страхового бізнесу

ВПЛИВВПРОВАДЖЕННЯ
 • підвищення конкурентоздатності
 • вільне ціноутворення полісів ОСЦПВ,
 • гнучкі умови укладення договорів страхування,
 • варіативність строків дії полісів.
 •  можливість продемонструвати якісний сервіс і задіяти крос-продажі
 •  пряме врегулювання у всіх випадках ДТП без потерпілих.
 • зниження рівня скарг від клієнта та полегшення прийняття рішення щодо виплати.
 • затвердження вичерпного переліку документів, необхідних для отримання страхової виплати,
 • також переліку підстав для відмови у виплаті.

Які зміни чекають на страхувальників

ВПЛИВВПРОВАДЖЕННЯ
 • можливість повністю відновити автомобіль після ДТП та отримати компенсацію пасажиру
 • підвищення розміру страхових сум до рівня європейських,
 • відміна розрахунку страхового відшкодування з урахуванням «зносу»,
 • відмова від встановлення франшиз,
 • дія страхового покриття пошириться і на пасажирів транспортного засобу-винуватця ДТП.
 •  скористатись перевагами отримання сервісу у страховика, з яким укладено поліс
 •   пряме врегулювання у всіх випадках ДТП без потерпілих.
 •  прискорити отримання відшкодування
 • скорочення строку розгляду заяв про здійснення страхової виплати з 90 до 60 днів із дня подання заяви,
 • затвердження вичерпного переліку документів, необхідних для отримання страхової виплати,
 • оновлення системи гарантування страхових виплат.

Будемо і надалі слідкувати за такими ґрунтовними неминучими змінами для ринку автострахування, що можуть вступити у дію у 2024 році. А, також,  вже починаємо готуватись  доносити нововведення до наших клієнтів.

читати 23.01 2023

З Новим роком та Різдвом!

Раді вітати наших клієнтів і партнерів з Новорічними святами та Різдвом🎄🎁!

Цього року хочеться направити листа✉️ Св. Миколаю та Санті з бажанням отримати на Новий рік – Перемогу України в цій жахливій безжальній війні! Це буде найприємнішим та найжаданішим подарунком для кожного звичайного українця, для кожного захисника та захисниці, що боронять нашу країну стільки часу! А, також, для нас, для бізнесу, який намагається триматися і підтримувати економіку в надскладних умовах.

Бажаємо, щоб наступного року, як тільки переможемо ворога, наші компанії отримали всі умови для розвитку, розширення, втілення нових ідей, які залишились не на часі. Миру та процвітання в наступного року!💙💛

читати 19.12 2022

Задимлення і забруднення повітря: вплив на здоров’я та заходи захисту

В останні тижні жителі столиці стикаються з ситуацією, коли важко дихати на повні груди і радіти минаючим теплим дням. Під впливом кліматичних умов, воєнних дій та людської недбалості відбуваються пожежі, які створюють задимленість та погіршують чистоту повітря.
Їдкий дим, сповнений твердими мікрочастинками, шкідливими газами та органічними сполуками, – це небезпечний коктейль, що наші органи дихання не можуть затримати. Наша кров підхоплює всю цю нечистоту і розносить по організму, впливаючи на всі важливі органи, як то на серце так і на мозок.
Ось чому великі концентрації диму і тривале задимлення можуть викликати серцево-судинні захворювання, астму, захворювання нирок та навіть впливати на психічне здоров’я людини.

Наш лікар-експерт готовий надати поради: як уникнути шкідливого впливу під час задимлення повітря та що робити якщо відчули погіршення самопочуття.

Заходи захисту під час підвищеного забруднення повітря

На вулиці:

 • Знизити час перебування на вулиці(краще залишатись удома).
 • Приймати обов’язково душ після повернення з вулиці.
 • Вдягати маски (маски-респіратори №95 затримують тверді частки).
 • Використовувати окуляри для захисту очей.
 • Уникати надмірного фізичного навантаження.
 • Завжди мати при собі питну воду.

У приміщенні:

 • Зачинити  вікна, не провітрювати приміщення.
 • Проводити вологе прибирання.
 • Можна змочити водою ганчірку і повісити на вікно.
 • При можливості використовувати очищувачі повітря.

Заходи при поганому самопочутті

 • Першим ділом необхідно зменшити вплив подразника на дихальні шляхи (зайти до приміщення; виїхати далі від епіцентру задимлення; змочити хустку-прикрити ніс та рот; звільнити горло від тугого одягу-розстібнути ґудзики, зняти шарф, краватку).
 • Збільшити кількість прийому  води для виведення токсинів(краще лужної)
 • Застосовувати полоскання порожнини рота і носа легким соляним розчином
 • Приймати поліненасичені жирні кислоти Омега-3 (а це морська риба і улюблене українське сало)
 • Людям які мають схильність до хронічних захворювань варто мати при собі звичні ліки (засоби від астми, протиалергійні препарати, антигіпертензивні ліки та ін.)

Заходи в разі суттєвого погіршення стану

 • Якщо дуже утруднене дихання, болі в серці, а  ліки не допомагають – негайно зверніться до швидкої  допомоги
 • Проконсультуйтесь з сімейним  лікарем щодо вашого стану.
 • Якщо ви застраховані за програмою медичного страхування, зверніться до ассистансу страхової компанії. Необхідно описати симптоми і вас запишуть до потрібного лікаря або викличуть невідкладну допомогу.
Зичимо кожному здоров’я та вільного дихання на повні груди!
читати 8.09 2022
Перейти на UA
Перейти на RU
Go to ENG