Особистий кабінет

Блог

Головна / Блог / Новини компанії

Що таке страхова сума?

Продовжуємо серію публікацій про фінансову грамотність. Сьогодні поговоримо про таке поняття, як страхова сума. Це важлива частина будь-якого договору страхування.

Що таке страхова сума? Страхова сума – це максимальний розмір компенсації, яку компанія може відшкодувати власнику полісу у разі настання страхового випадку.
Страхова сума може бути встановлена ​​за окремим страховим випадком, групою страхових випадків, договором страхування в цілому.

Страхова сума важлива, оскільки ціна поліса у відсотках обчислюється саме від розміру страхової суми. Тобто чим більше страхова сума, тим дорожче страховка, зазвичай це стосується страхування майна та автомобіля. З  огляду на страхову суми також здійснюються і виплати.

Іноді у особистому страхуванні страхової сумою називається також конкретний розмір коштів, виплачуваних у разі настання страхового випадку.

Як визначається страхова сума?

В обов’язковому страхуванні розмір страхової суми визначає держава. Зазвичай це відсоток вартості відповідного майна.

У майновому страхуванні страхова сума має перевищувати вартості  об’єкта, що страхується. Тобто вона не може бути вищою за вартість будинку, квартири, автомобіля або майнового комплексу/товарів на складі /вантажів/ обладнання, яке страхується.

Наприклад, при страхуванні автомобілів страхову суму вибирають не менш як ринкову вартість такого автомобіля.

Треба мати на увазі, що страхова сума може бути і меншою від вартості застрахованого. Власник майна має право застрахувати його та на менші суми.

У особистому страхуванні страхова сума встановлюється, зазвичай, за згодою сторін.

У страхуванні життя можливо передбачено збільшення розміру страхової суми, розмір визначаються страховиком раз на рік за результатами отриманого інвестиційного доходу.

Розмір страхової суми визначається договором страхування чи чинним законодавством під час укладання договору страхування чи зміни договору страхування. Якщо при настанні страхового випадку передбачаються послідовні довічні страхові виплати, у договорі страхування визначаються розміри таких послідовних довічних страхових виплат, а страхова сума з цих випадків не встановлюється.

Що ще важливо знати про страхову суму?

 • У разі несплати страхувальником чергового страхового внеску у розмірі та у строки, передбачені правилами та договором страхування життя, таким договором може бути передбачено право страховика в односторонньому порядку зменшити (редукувати) розмір страхової суми та (або) страхових виплат.
 • Страхові виплати за договорами особистого страхування здійснюються незалежно від суми, яку має отримати отримувач з державного соціального страхування та соціального забезпечення, та суми, яка має бути йому сплачена як відшкодування збитків.
 • Якщо майно застраховане у кількох страховиків і загальна страхова сума перевищує дійсну вартість майна, то страхове відшкодування, яке виплачується всіма страховиками, не може перевищувати дійсну вартість майна. При цьому кожен страховик здійснює виплату пропорційно до розміру страхової суми за укладеним договором страхування.

Автор: Катя Майер

читати 31.12 2021

Графік роботи на свята

Інформуємо вас про графік робочих та вихідних днів на період новорічних свят у грудні 2021 – січні 2021 року.
24 грудня – робочий день скорочено на 1 годину
25-27 грудня – вихідні дні
31 грудня – робочий день скорочено на 1 годину
1-3 січня – вихідні дні
7-9січня – вихідні дні
В інші дні працюємо у звичайному режимі
читати 9.12 2021

10 фактів про рак грудей, тему, про яку треба говорити

В 1985 году ВОЗ объявила дату 15 октября Всемирным днем ​​борьбы с раком груди. Но в течение уже многих десятилетий  эта тема остается несколько татуированной в нашем обществе. Хорошо, что каждый год в октябре появляется много публикаций на эту тему, и больше женщин узнают как предотвратить  заболевание и что делать, если диагноз установлен.

Подготовить для вас 10 фактов о раке молочной железы. Пожалуйста, поделитесь ссылкой на статью со знакомыми женщинами.

1. Наиболее значимыми факторами риска рака молочной железы является принадлежность к женскому полу и возрасту. Около 95% всех случаев рака молочной железы возникают у женщин в возрасте 40 лет и старше.

2. Женщины, регулярно проходящие обследование раком молочной железы, имеют на 47% ниже риск смерти от этой болезни, чем те, кто этого не делает.

3. Символом Всесвітнього дня боротьби з раком груди є рожева стрічкою. Рожевий колір як символ  вперше з’явився в 1990 році на пробігу, де члени  «Організації боротьби з раком молочної залози» роздавали рожеві козирки від солнца жінкам, яки пережили рак молочної залози. Несколько місяців потому, у 1991 році, кожен з учасників пробігу в місті Нью-Йорк отримав вже рожеву стрічку. Остаточно популяризував її жіночий журнал про здоров’я «Сама».

4. Рак молочной железы является первой ведущей причиной смерти от рака среди женщин по всему миру.

5. Большинство женщин (примерно восемь из 10), страдающих раком молочной железы, не имеют семейного анамнеза заболевания.

6. Смертность от рака молочной железы уменьшается с 1990 года благодаря раннему выявлению, лучшему скринингу, повышению осведомленности и новым вариантам лечения.

7. Рак молочной железы является первой ведущей причиной смерти от рака среди женщин по всему миру.
8. Риск заболеть раком груди у мужчин в течение жизни составляет примерно 1 до 1000. То есть он мал, но есть.

9. Благодаря новым методам лечения и раннему выявлению пятилетняя относительная выживаемость женщин с раком молочной железы составляет около 90 процентов.

 

10. К сожалению, статистика по Украине несколько иная. В Украине более 13 тысяч украинок заболели в прошлом году раком молочной железы, более 35% из них – умерли. К сожалению, по статистике выходит, что это каждая десятая женщина.
Раннему выявлению заболевания помогает самообследование, периодическая маммография, визиты к маммологу хотя бы раз в год большую роль выигрывает наличие денег на лечение. К сожалению, получить качественное лечение бесплатно ни в Украине, ни за границей нельзя. Из-за высокого риска заболеть одна рекомендовать женщинам откладывать деньги начиная с 30-летнего возраста или применить финансовый механизм страхования. Вы можете выбрать программу с выплатами суммы на лечение при установлении диагноза, а также за все дни нетрудоспособности, при установлении инвалидности из-за этого диагноза или других программ, которые финансово защищают не только от рака груди, но и от других видов «женского рака», или от критических заболеваний вообще. Обращайтесь за консультацией в любое время.

 

Автор — Катя Майер

читати 15.10 2021

Підсумки ринку і ТОП-20 лідерів ОСЦПВ за другий квартал 2021 року

Кількість укладених договорів ОСЦПВ в другому кварталі 2021 року склало 2,4 млн шт.,  що на 8,5% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Сума страхових премій становить 1,9 млрд грн (+ 14,9% до показника 2 кв. 2020). Про це повідомляє видання Forinsurer з посиланням на дані МТСБУ.

Страховики ОСЦПВ врегулювали майже 43 тис. вимог постраждалих в ДТП, за якими заплатили 862 млн  грн страхового відшкодування. Показник кількості врегульованих вимог виріс на 40% в порівнянні з 2 кварталом 2020 року, суми виплат зросли на 46%.

Перше місце за сумою отриманих страхових премій займає СГ «ТАС», в ТОП-3 також увійшли НАСК «ОРАНТА» та «Княжа». Трійка страховиків-лідерів за кількістю врегульованих вимог і сумі відшкодування: СГ «ТАС» (5,2 тис. шт.), НАСК «ОРАНТА» (3,8 тис. шт.) та «УПСК» (3,1 тис. шт .).

Лідером за кількістю укладених договорів стала НАСК «ОРАНТА» з показником 305,4 тис. шт. У першій трійці також СГ «ТАС» (284,9 тис. шт.) І «Княжа» (159 тис. шт.).

ТОП за кількістю і сумою страхових виплат за 2 кв:

 1. «ТАС»
 2. НАСК «ОРАНТА»
 3. «УПСК»
 4. «Княжа»
 5. «ПЗУ Україна»
 6. «ВУСО»
 7. «Альфа-Гарант»
 8. «АRX»
 9. «ІНГО»
 10. «Кредо»

Ще цікавим для колег і клієнтів може бути ТОП-10 страховиків за показником оперативності врегулювання випадків до 60 і 90 днів з дати ДТП:

 1. «ВУСО» 80,2% (врегульовано за 60 днів) і 87,52% (врегульовано за 90 днів відповідно)
 2. «Альфа Страхування» 77,4% і 87,33% відповідно
 3. «Юнівес» 76,3% і 83,14% відповідно
 4. «ТАС» 74,6% і 83,35% відповідно
 5. «УНІКА» 74,5% і 84,96% відповідно
 6. «Інтер-Поліс» 74,1% і 83,97% відповідно
 7. «Княжа» 74,0% і 83,68% відповідно
 8. «Український страховий стандарт» 73,9% і 89,19% відповідно
 9. «Мотор-Гарант» 72,6% і 88,110% відповідно
 10. «АRX» 72,3% і 82,8% відповідно
читати 31.08 2021

Медичне страхування або страхування здоров’я. У чому різниця, що вибрати?

Здоров’я – це та тема, з якої страховики і страхові брокери стикаються дуже часто. Для України, в якій триває реформування системи надання медичної допомоги, ця тема особливо актуальна. Багато хто цікавиться, як отримати якісне медобслуговування і заплатити за нього менше. Але виникає деяка плутанина, що називати медичним страхуванням (добровільним медичним страхуванням), а що  – страхуванням здоров’я, страхуванням від нещасного випадку.

У страхуванні дійсно застосовується кілька видів полісів з різними покриттям, переліком страхових випадків і особливостями виплати, але всі вони так чи інакше стосуються проблем зі здоров’ям. Розкажемо детально.

Медичне страхування або ДМС

Найголовніша відмінність від інших видів страховок, пов’язаних зі здоров’ям – застраховані по ДМС зазвичай не отримують ніяких виплат, страховка гарантує організацію медичних послуг (запис до лікаря, консультація лікаря, оплата маніпуляцій і ліків, оплата хірургічного втручання). Для цього у страхової компанії є спеціальний штат лікарів та координаторів. Механізм надання медичної допомоги застрахованій по ДМС такий:

– при виникненні будь-яких проблеми зі здоров’ям, клієнт дзвонить в колл-центр, а там вже підбирають для нього лікаря, записують на прийом, при необхідності невідкладної допомоги – викликають швидку або організовують госпіталізацію.

Переваги: ​​1) отримання медичної допомоги стає зрозумілим і легким, не потрібно чекати в чергах, можна вибрати лікарню (з тих, з якими укладено договір)

Недоліки: 1) відносно висока ціна при індивідуальному страхуванні – дешевше страхуватися в корпоративних програмах (колективно), 2) при важких захворювання можуть знадобитися додаткові фінансові кошти, наприклад, на реабілітацію, але страховкою вони не передбачені.

Страхування від нещасних випадків, страхування від критичних захворювань

Клієнт отримує виплату в грошовому вираженні при настанні страхових подій – це може бути як нещасний випадок (перелом, травми, опіки і тп) з госпіталізацією, оформлення інвалідності як наслідка нещасного випадку або без неї, або якщо діагностують критичне захворювання. Також страховим випадком є ​​і смерть застрахованого. Тоді страховий поліс гарантує страхову виплату рідним застрахованого.

Застрахуватися може як одна людина, так і цілий колектив, ціна такого страхування відносно невисока і прив’язана до страхової суми.

Переваги: ​​1) виплата в грошовому вираженні дозволяє самостійно вибрати, на яких лікарів, процедури її можна витратити

Недоліки: 1) суми виплат бувають не надто великими через бажання заощадити на страховому платежі 2) шукати лікарів і лікарні доведеться самостійно.

Страхування життя

Інший варіант страховки здоров’я пропонують лайфові страхові компанії (компанії, в назві який є слово «Життя» або «Life» і які мають відповідні ліцензії). Страховий поліс гарантує виплати при настанні хвороб та інвалідності, страхова виплата виплачується рідним застрахованого в разі його загибелі. Але існують і варіант виплати в разі, якщо з клієнтом нічого поганого не сталося. Іноді розмір такої виплати можна проіндексувати. Тоді такий поліс може стати ще й накопичувальним. Але врахуйте, накопичувальні договори укладаються на десятиліття, хоча при втраті здоров’я виплати робляться відразу ж. Як і при страхуванні від хвороби і НС виплата здійснюється застрахованій особі або його рідним.

Ціна страхування може бути середньої і залежати від переліку ризиків.

Переваги: ​​1) виплати здійснюються у грошовій формі і такою страховкою можна убезпечити себе як від негативного сценарію, так і забезпечити накопичення для себе або близьких (наприклад, на навчання, весілля або організацію бізнесу)

Недоліки: 1) зі страхуванням життя пов’язано чимало забобонів, які заважають користуватися програмами широко 2) відносно висока ціна страхування, але все залежить від переліку ризиків.

Як бачите, кожен з видів страхування має переваги, але сам по собі не є ідеальним. Зате різні типи страховок, пов’язаних зі здоров’ям, можна комбінувати, щоб забезпечити повний захист. Ми в ProInsurance знаємо про це все. Із задоволенням проконсультуємо індивідуальних і корпоративних клієнтів.

Автор – Катя Майєр

читати 15.07 2021

П’ять цікавих фактів з історії страхування

Страхування – цікава сфера діяльності з багатою історією. Сьогодні ми хочемо поділитися кількома фактами з історії страхування, щоб й ви впевнились в цьому.

 • Страхування налічує тисячі років історії

Історія страхування налічує приблизно 3 тис. років. Звісно  до нашої ери страхування було не таким, як зараз, але мова йшла про розподілення ризику, яке використовують й сучасні страхові компанії. Так, китайські купці об’єднували свої товари при відправленні по річці Янцзи, та розподіляли їх на всі існуючи кораблі таким чином, щоб при аварії, пожежі або атаці розбійників постраждала невелика частина товару в усіх, а не один купець зазнав катастрофічних втрат. Першу задокументовану систему страхування можна знайти у Вавилонському тексті Хамурапі, датованому 1750 р. до н. е. Юридичний кодекс дозволяв торговцям сплачувати збір за захист відвантаження морських вантажів від втрати або крадіжки. Приклади такого страхування можна знайти й Стародавній Греції та Римській імперії. Наприклад, у Стародавньому Римі, згідно зі статутом колегіуму Ланувія, його члени сплачували щомісячні внески, а у разі смерті фонд колегіуму забезпечував певну суму для належного похорону. Подати заявку на нього мав право лише спадкоємець, зазначений у заповіті. Якщо заповіт був відсутній, похорон організовував сам колегіум. Ця сума була захищена від вимог кредиторів, вона не могла бути використана для сплати боргів померлого. Також існували підстави для втрати права на отримання “страховки”.

 • Страховий поліс може виглядати як табличка на будівлі

Одним із наслідків Великої пожежі в Лондоні, яка знищила більшу частину міста більш ніж 350 років тому, було те, що це призвело до народження страхування від пожежі та страхування житла в цілому. Після зруйнування понад 30 000 будинків людина на ім’я Ніколас Барбон заснував страховий бізнес. Згодом він представив першу в місті водночас й пожежну й страхову компанію.

Тож вони, починаючи з 1682 року, убезпечували будинки Лондону від пожеж. Звісно, ти з них, що сплатили страховий внесок. До таких будинків була прикріплена металева пластина, яка гарантувала, що якщо виникне пожежа, страхова компанія забезпечить її гасіння. Якщо будівля не була застрахована, пожежу не гасили, якщо вона не загрожувала поширитися на застраховану будівлю.

 • Найвідоміший страховий агент став засновником держави

Історія знає багато діячів, пов’язаних зі страхуванням, але найвідомішим страховим агентом вважається Бенджамін Франклін, один з батьків-засновників американської державі. Його зображення надруковано на банкноті у 100 доларів (найбільшій купюрі, що випускається до обігу у США).

Своє успішне підприємство в страховій галузі він організував в 1752 році. Ця компанія існує й донині під назвою The Philadelphia Contributionship. З початку вона спеціалізувалась на страхуванні від пожеж – компанія продавала поліси терміном на сім років на досить вигідних умовах: якщо за час дії поліса пожежі не сталося, все сплачені гроші компанія повертала.

 • Перший страховий поліс на авто коштував 12 доларів 25 центів

Перший поліс страхування автомобіля був проданий в США страховою компанією Travelers (вона до речі теж продовжує працювати). У 1898 році автомашини ще були екзотикою, як й ідея автострахування. Але пан Мартін вирішив застрахувати свій автомобіль на 500 доларів, заплативши 12 доларів 25 центів. Невідомо, чи сталася з ним страхова подія чи ні. Але якщо підходити до цього договору страхування з сучасними мірками, він уклав вигідну угоду. Ціна страхування склала 2,45% від ціни автомобіля — сьогодні розмір страхової премії може становити 7-12% від вартості автомобіля.

 • Перший підручник у Російській імперії зі страхування написаний у Києві

В Україну класичне страхування прийшло із Західної Європи. У 1857 р. в Одесі було створено Російське товариство пароплавства і торгівлі. За прикладом Ліфляндського товариства у Києві було організовано товариство взаємного страхування землевласників. У 1909 р. було затверджено статут Харківського Товариства страхування від вогню майна гірничих і гірничозаводських підприємств.

Розвиток галузі потребував й наукового вивчення, цим активно займалися у Київському Комерційному Інституті, тут розвивалась Київська страхова наукова школа, а засновник школи Костянтин Воблій займався створенням першого в Росії підручника зі страхування. У 1915 р. виходить друком його велика (17 др. арк.) монографія «Основи економії страхування».

читати 14.05 2021

Підбито підсумки року за версією рейтингу Insurance TOП

Вийшов черговий випуск рейтингу Insurance TOП, у якому були підбиті підсумки 2020 року у страхуванні.
Не дивлячись на те, що всі гравці ринку зазначають, що пандемія була для них складним викликом, у цілому компанії з верхньої частини ренкінгу впорались з ним та показали навіть зростання за ключовими параметрами.
Лідерами ринку страхування життя лишаються MetLife, УНІКА Життя, ТАС, PZU Україна Страхування Життя та Граве-Україна.
Нон-лайф компанії також демонстрували зростання за ДМС та моторними видами страхування. Наприклад, загальні обсяги ринку ДМС в Україні за підсумками 2020 року перевищили 5,3 млрд грн, сектор зріс на 18%.
Торік страховики уклали понад 8,3 млн договорів ОСЦПВ. Загальна сума премій за якими склала рекордну цифру понад 6,1 млрд грн. Кількість договорів зросла на 4,1%, сума премій  на 20,6%.
Передбачувано через коронавірус скоротились обсяги туристичного страхування та страхування «Зелена карта», але вони повернуться на допандемійний рівень після повноцінного відкриття кордонів.
Ознайомитися зі зведеними результатами  роботи страховиків за версією журналу Insurance TOП: https://forinsurer.com/files/file00703.pdf
Спеціалізоване галузеве видання може стати в пригоді не тільки спеціалістам фінансового ринку, а й звичайними споживачами, які стоять перед вибором страховика. Тут багато аналітичних даних для того, щоб зробити висновок щодо надійності компанії.
Іноді у цифрах не так легко розібратися, тож якщо у вас виникли питання щодо фінансового стану, основних показників стійкості, рівня виплат будь-якої СК – то звертайтесь за консультацією до нас. Ми співпрацюємо з компаніями-лідерами Insurance TOП та можемо дати вичерпну консультацію щодо найкращих компаній в огляду на конкретні види страхування. Звичайно, ми запропонуємо вам найкращі тарифи та професійний супровід та захист ваших інтересів протягом дії договору.

 

читати 30.04 2021

Графік роботи на травневі свята-2021

В цьому році через те, що святкові дні – 1 Травня, Великдень та День Перемоги припадають на суботу та неділю, наступні понеділки та вівторки стали офіційними вихідними днями.

Через це змінено графік роботи офісу ProInsurance.

1, 2, 3, 4 травня – вихідні,
5, 6, 7 травня – робочі дні (чекаємо вас з 9.00 до 18.00)
8, 9, 10 травня – вихідні дні.

Бажаємо, щоб ця своєрідна відпустка пройшла активно та весело, і дала енергію для нових досягнень. Як завжди, нагадуємо, що надійною основою успіху є спокій і впевненість, а забезпечити такий спокій може страхування. Готові проконсультувати вас про всі переваги страхових продуктів.

 

Ваш страховий брокер ProInsurance.

читати 29.04 2021